Zielona herbata poprawia pamięć

Kategorie: 

www.sxc.hu

Picie zielonej herbaty poprawia funkcje poznawcze człowieka. Badanie przeprowadzone przez japońskich naukowców wykazało, że spożywanie naparu z zielonej herbaty poprawia funkcje poznawcze u starszych osób - zwłaszcza wskaźniki pamięci krótkotrwałej.


Zebrane w trakcie badania dane pokazują, że picie zielonej herbaty może okazać się skuteczne w poprawianiu funkcji poznawczych, spowalnianiu pogarszania się pamięci u osób starszych, a także zmniejszają tempo rozwoju demencji starczej.


Jak podaje Nature.health-ua.org, autorzy badania podkreślają, że codzienne picie przez 12 starszych mieszkańców hospicjum naparów z 2g zielonej herbaty przez okres trzech miesięcy wystarczyło, aby znacznie poprawić ich stan psychiczny. U uczestników badania znacznie spadł również poziom trójglicerydów we krwi, przy jednoczesnym braku zmian w wysokości ciśnienia tętniczego i stęzenia glukozy we krwi.


Naukowcy uważają, że za te przeciwzapalne i przeciwutleniające właściwości naparu z zielonej herbaty odpowiedzialne są katechiny i taniny, które występują w tym napoju w dużych stężeniach. 2mg ekstraktu z zielonej herbaty zawiera ok. 227mg katechin i 42mg taniny.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ww

Warto zawsze przypominać o

Warto zawsze przypominać o negatywnych oddziaływaniach na organizm ludzki zielonej herbaty:
1/ osad na zębach, powstawanie kamienia dużo szybciej niżprzy piciu paradoksalnie herbaty czarnej
2/ objawy zbliżone do anemii np. u niektórych osób duszności  , nie pamiętam jakie są tego przyczyny konkretnie, ale
chodzi o jakieś problemy z przenoszeniem tlenu do komórek itd WARTO POSZUKAĆ na ten temat, bo tego się głośno nie mówi n atemat herbaty zielonej. Niestety wszystko ma dobre i złe strony.

0
0
Portret użytkownika FYM

2mg ekstraktu z zielonej

2mg ekstraktu z zielonej herbaty zawiera ok. 227mg katechin i 42mg taniny. Hy hy niezłe około.
Ale tak to jest jak się masowo tłumaczy treści jako tło do reklam

0
0

Skomentuj