Zioła - skuteczna terapia i suplementacja dla naszych organizmów

Kategorie: 

Źródło: Internet

Zioła od wieków były stosowane przez ludzi do leczenia chorób, schorzeń i leczenia ran. Przez lata rozwinęła się też bogata wiedza dotycząca możliwości zastosowań przeróżnych roślin. Jednak ta wiedza nie pasuje koncernom farmaceutycznym, ponieważ ogranicza ich biznes. Ziołolecznictwo zaczęło być zatem systematycznie zwalczane.

 

Nie każdy wie, że leki syntetyczne stosowane na szeroką skale obecnie to wymysł całkiem nowy, bo XX wieczny. Niestety w przypadku wielu z nich mamy do czynienia nie z leczeniem, a z chęcią uzyskania zysku przez koncerny farmaceutyczne - kosztem zdrowia, a nawet życia pacjentów.

W imię tych zysków starano się zatrzeć dawną wiedzę o ziołach i naturalnych, znanych od wieków formach terapii, sprowadzając je do poziomu bliżej niesprecyzowanych, ewentualnie nieskutecznych podań ludowych. Ostatnio jednak obserwujemy pewną tendencje powrotu do natury. Wychodzą na jaw kłamstwa medyczne, ludzie zaczynają rozumieć, na czym polega destrukcyjna moc pieniądza, która nie ominęła również tych, którzy podają się za dbających o nasze zdrowie.

 

Ziołolecznictwo było szczególnie z uporem dyskredytowane przez lata, bo sprawia, że możliwości leczenia wielu chorób stają się dostępne dla niemal każdego z pominięciem wielkich fabryk chemicznych produkujących mniej lub bardziej potrzebne, a nierzadko szkodliwe specyfiki, które zawłaszczyły sobie definicje leków. Okazuje się, że z dużej części z nich można by z powodzeniem zrezygnować gdyby ludzie odpowiednio się odżywiali i leczyli się wykorzystując „Bożą Aptekę” jak nazywane jest spektrum leczniczych roślin.

Wielu lekarzy z powołania, którzy próbowali przebić się z naturalnymi sposobami leczenia groźnych chorób, poległo w walce z koncernami. Nie po raz pierwszy konstruktywny altruizm, który świadczy o naszym człowieczeństwie musiał ulec w walce z ogłupiającą mamoną, która odwołuje się do ludzkiego egoizmu. Niestety wielu ludzi nie umie znaleźć złotego środka między jednym a drugim.

 

Ukrywanie faktów, fałszowanie badań, nagonka, a nawet aresztowania, dotyczyły niestety również walki z chorobą nowotworową, która zabija miliony ludzi na całym świecie. Okazuje się, że istnieją środki naturalne, roślinne, które skutecznie leczą nowotwory. Należy do nich np. glistnik jaskółcze ziele. Są też środki, które zapobiegają powstawaniu raka jak pospolita witamina C.

 

Najprawdopodobniej nowotwory są skutkiem działania wolnych rodników, które powstają w naszym organizmie wskutek stresu czy nieprawidłowej diety. Silne antyutleniacze jak naturalna witamina C i inne jak kurkumina czy cynamon, wymiatają raka z naszego organizmu.

 

Dookoła nas rośnie wiele cennych ziół, z których uzdrawiającej mocy nie zdajemy sobie sprawy. Służą one doskonale do zapobiegania, odżywiania i leczenia organizmu ze względu na swój unikalny skład chemiczny.

 

Takim ziołem jest np. pokrzywa, która doskonale uzupełnia deficyty organizmu i zapewnia mu wiele potrzebnych mikroelementów. Pokrzywa zapobiega i leczy różne choroby, a także dodaje witalności i chęci do życia. Przez dawnych Słowian była ona uważana za roślinę magiczną, a stosowana i ceniona była już w czasach starożytnych również przez inne ludy. Jest ziołem w pewien sposób uniwersalnym, które można stosować często, na przykład popijając ją w formie herbatki.

 

Natura daje nam narzędzia do leczenia i zapobiegania prawdopodobnie wszystkich chorób. Pytanie czy z tego skorzystamy. Czytelnikom polecam zainteresowanie tematem odżywiania i leczenia ziołami. W księgarniach i w sieci jest wiele źródeł informacji. Z jednym zastrzeżeniem - z niczym nie należy przesadzać, a stosując naturalne medykamenty trzeba konkretnie wiedzieć, do czego służą i w jaki sposób je stosować.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Wolchw

Chciałbym dodać że jeśli

Chciałbym dodać że jeśli chodzi o raka to działanie glistnia było testowane i udowadniane natomiast jeśli chodzi o antyutleniacze to stsouje się je jako środek zapobiegawczy natomiast nie mam potwierdzonych informacji co do ich skuteczności w leczeniu rozwnietej już choroby nowotworowej. Przy tym nie chce nikogo przekonywać do takiej czy innej formy terapii. Każdy powinien sam zdobywać wiedzę w tym temacie by w razie czego móc podjąć decyzje.

0
0
Portret użytkownika to ja

Szkoda że przy pisaniu nikt

Szkoda że przy pisaniu nikt nie pomyślał o np. wypunktowaniu i wyróżnieniu ziół itd. Ich nazwy częściowo tylko są plecione w właściwie bezwartościowy artykół bo to tylko lanie wody jeżeli brak argumentów, szkoda czasem publikować taką masę tekstową, to się tyczy też innych wpisów tutaj.

0
0
Portret użytkownika Wolchw

Ziól jest cała masa, Nie

Ziól jest cała masa, Nie mógłbym ich wszystkich tu wymienić bo musiałbym napisać książkę. Od siebie mogę jeszcze dodać parę faktów. Postram sie na ich temat napisać kolejny artykół.

0
0
Portret użytkownika ZielarzKrakowski

są tu spragnieni atestowanych

są tu spragnieni atestowanych ziół z całego świata?  zapraszamy do gabinetu w Krakowie.
wpisac w guglarkę:   galzdrowit

0
0
Portret użytkownika nowoczesny

Jeśli jest choroba to żadne

Jeśli jest choroba to żadne leki i zioła nei pomogą.  Ziołą mają w sobie to że nie szkodzą ale maja wielka wadę w chorobach nie są skutczne choć z lekami też jest tak samo. Leków nikt nei kontroluje dlatgo ich producenci nie zwracaja uwagi na to co lekarstwa posidaja. KIedy ejst choroba to człowiek na wieki wieków będzie cierpiał, takie ejst życie chory nigdy nie wyzdrowieje.  

0
0

Skomentuj