Zioła i toniki ajurwedyjskie wspomagające krążenie oraz sprawność serca.

Kategorie: 

Google

Ayurveda jest jedną z najstarszych metod leczenia, pochodząca z Indii i wykorzystywana od kilku tysięcy lat. Ich podstawowym celem jest promocja zdrowia poprzez równowagę umysłu, ciała i świadomości z wykorzystaniem tych roślin, w połączeniu ze stylem życia i wyborów żywieniowych.

 

 

 

Niektóre zioła stosowane w medycynie ajurwedyjskiej są pomocne dla poprawy krążenia i wzmocnienia układu sercowo-naczyniowego. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z korzystaniem ich, skontaktuj się ze specjalistą przed rozpoczęciem jakichkolwiek nowych protokołów leczenia.

 

Jak działają zioła ajurwedyjskie?

Celem Ayurveda jest doprowadzenie osoby do harmonijnego stanu współgrającego ze swoim środowiskiem i przywrócenia zdolności organizmu do samoleczenia, zgodnie z usługami zdrowotnymi University of New Hampshire. Praktykujący ocenia każdego pacjenta, określając, które dosha najlepiej odpowiadają danej osobie. Człowiek rodzi się z określoną konstytucją psychofizyczną zwaną dosha, składający się z pięciu elementów takich jak: przestrzeń, powietrze, ogień, woda i ziemia. Istnieją trzy podstawowe typy dosha i każdy odpowiada do jednego z tych trzech kategorii. Leczenie zależy od kategorii doshy, która dyktuje, jak należy jeść, używać niezbędnych, leczniczych ziół, oraz stosować mnóstwo innych technik leczniczych.

 

Ayurveda do obiegu

Zioła specjalne mogą być stosowane pojedynczo lub w ziołowych tonikach, które wspomagają krążenie i dotlenienie organizmu. Jak twierdzi „The Yoga of Herbs” niektóre powodują wzrost ilości krwinek, inne rozszerzenie naczyń włosowatych, czy nawet usunięcie płytek nazębnych z tętnic poprawiając tym samym przepływ krwi.

 

Pojedyncze zioła i ziołowe toniki usprawniające krążenie układu krwionośnego

 

 1. Amalaki
  Amalaki jest jednym z trzech najważniejszych ziół stosowanych w Triphal. Jak pisze „The Yoga of Herbs” tonik wykorzystywany do ogólnego balansowania stanu zdrowia. Pomaga w odbudowie nowych tkanek i zwiększeniu liczby krwinek czerwonych.
 1. Arjuna
  Zioło to jest stosowane jako środek wzmacniający serce wzmocnienie serca i układu krążenia oraz w leczeniu niektórych chorób serca oraz obniżenie ciśnienia krwi i tętna. Jest to często w kombinacji toniki serca.
 1. Punarnavadi Guggul
  Często stosowany w celu zmniejszenia zatrzymywania płynów w organizmie, przywrócenia funkcji nerek. Znany jest także z jego zdolności do zmniejszenia obrzęku i uwolnienia płynów uwięzionych w tkankach.
 1. Heart Formula
  Jest to ziołowy tonik zawierający arjuna bala i jagody głogu. Pobudza krążenie, poprawia ukrwienie i dotlenienie oraz wzmacnia cały układ krążenia.
 1. Rumalaya
  Rumalaya ziołowy tonik, w którego skład wchodzi guggul i boswellia. Wspiera sprawność, elastyczność stawów i poprawia układ krążenia krwi.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Skomentuj