Zła dieta może prowadzić do depresji

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Znane powiedzenie "jesteś tym, co jesz" jest jak najbardziej aktualne. Żywienie ma znaczny wpływ nie tylko na nasze zdrowie ale również na samopoczucie i funkcjonowanie. Okazuje się, że zła dieta może wprowadzić nas nawet w depresję.

 

Jak wynika z badania przeprowadzonego w październiku tego roku i opublikowanego w czasopiśmie "Brain, Behavior and Immunity", makaron, biały ryż i bajgle należą do żywności, które mogą wywoływać depresję. Naukowcy przeanalizowali nawyki żywieniowe u ponad 40 tysięcy kobiet, które nie chorowały na depresję na początku badania, jednak pod jego koniec osoby które spożywały wymienioną wyżej żywność, były bardziej podatne na tę chorobę.

 

Badania ujawnione w tym samym czasopiśmie informują, że napoje gazowane również przyczyniają się do depresji, natomiast według Public Health Nutrition, żywność typu fast food, czyli hamburgery, hot dogi, pizza lub frytki, zwiększają szansę na rozwinięcie się depresji aż o 51%.

 

Należy jednak pamiętać, że wymieniona wyżej żywność może prowadzić do depresji ale pod warunkiem, że w każdym dniu znajduje się w naszym jadłospisie. Żywność tego typu spożywana raz na jakiś czas znacznie zmniejsza ryzyko.

 

 

Źródło: http://www.livescience.com/41759-foods-linked-with-depression.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj