Zmiana jednego genu przedłuży życie człowieka o 20%

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Narodowego Instytutu Zdrowia w USA wykazali, że zmiany w aktywności genu o nazwie mTOR przedłuża życie o 20%. Naukowcy ogłosili swoje obserwacje w raporcie naukowym opublikowanym w branżowym czasopiśmie Cell Reports.

 

Odkrycie udało się potwierdzić po serii badań przeprowadzonych na myszach. Gryzonie, które po interwencji naukowców miały o 25% mniej białka mTOR, żyły nawet o 20% dłużej. Warte zauważenia jest to, że biolodzy byli w stanie znacznie przedłużyć żywotność myszy bez stosowania leków i ograniczania kalorii.

 

Ponadto, długowieczne myszy wykazały lepszą koordynację ruchową i pamięć. Miały także bardziej wydajny układ odpornościowy. Doświadczenie nie wpłynęło na układ nerwowy i mózg. Poza tym, inżynieria genetyczna nie spowodowała degradacji stanu tkanki mięśniowej.

 

Dzięki nowej wiedzy na temat genu mTOR może uda się przedłużyć życie człowieka, z 79 do 95 lat. W przyszłości wiedza ta pomoże w leczeniu osób w podeszłym wieku i z wieloma chorobami. Gen mTOR nie po raz pierwszy przyciągnął uwagę specjalistów. Już jakiś czas temu ustalono, że bierze on udział w regulacji przemiany materii i energii, a jego zwiększona aktywność zmniejsza żywotność.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika witamina c

Nie mówcie Rostowskiemu, nim

Nie mówcie Rostowskiemu, nim się to potwierdzi podniesie wiek emerytalny do 94 i pół. Wredny typ skończy jak Muammar al-Kaddafi

0
0

Skomentuj