Zmiany klimatu mogą wpływać na zdrowie psychiczne ludzi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Zmiany klimatu mogą wpływać na zdrowie psychiczne ludzi. Wyniki nowego badania powiązały wzrost temperatury z rosnącymi wskaźnikami samobójstw w Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

 

W badaniu opublikowanym w Nature Climate Change, naukowcy porównali historyczne dane, dotyczące temperatury oraz wskaźniki samobójstw w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci i odkryli silną korelację między wyższymi temperaturami a ilością samobójstw.

Naukowcy od dawna wiedzą, że konflikty i przemoc mają tendencję do narastania w cieplejszych miesiącach. Naukowcy chcieli odkryć, czy ma to również wpływ na samopoczucie. W związku z tym postanowili zbadać wpisy na portalach społecznościowych. Okazało się, że wysokie temperatury są powiązane ze wzrostem ilości wiadomości o przygnębiającej treści.

 

„Być może odkryliśmy pierwszy decydujący dowód, że zmiany klimatyczne będą miały znaczny wpływ na zdrowie psychiczne.” – powiedział Solomon Hsiang, autor badań. –  „Od lat przyglądamy się skutkom wzrostu temperatur i wiemy, że może to być przyczyną wzrostu agresywnych zachowań wśród ludzi.”

Potencjalnie również inne czynniki mogą przyczynić się do wzrostu ilości samobójstw. Na przykład eksperci od zdrowia psychicznego ostrzegają, że samobójstwa celebrytów mogą również prowadzić do wzrostu tendencji samobójczych.

 

Wskaźniki samobójstw w samych Stanach Zjednoczonych wzrosły o 25% od 1999 roku. Tylko w 2016 roku, ponad 40 tys. Amerykanów odebrało sobie życie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Skomentuj