Znieczulenie niekorzystnie wpływa na rozwój emocjonalny dziecka

Kategorie: 

dreamstime.com
Naukowcy z Icahn School of Medicine at Mount Sinai w Nowym Jorku poddali 10 małp (Macaca mulatta) znieczuleniu, przez okres 4 godzin. Jest to równoważne z czasem potrzebnym do poważnej operacji u ludzi. Procesy rozwoju mózgu u makaków i ludzi są bardzo podobne, pisze The Times of India.

 

Małpy poddano znieczuleniu w 7 dniu oraz w 2 i 4 tygodnie po porodzie. Gdy zwierzęta doświadczalne osiągnęły 6 miesięcy, naukowcy porównali ich społeczne i emocjonalne zachowania, porównując je ze zdrowymi małpami. Naukowcy umieścić małpy w sytuacji stresu społecznego (spowodowanego obecnością obcego człowieka).

 

Eksperci zauważyli, że makaki, które poddano znieczuleniu wykazywały znacznie większy niepokój, w porównaniu z grupą kontrolną. Wcześniejsze badania wykazały związek pomiędzy poddaniem znieczuleniu w młodym wieku, a problemami związanymi z uczeniem się. Inne badania przeprowadzone na zwierzętach dowiodły, że znieczulenie prowadzi do śmierci komórek mózgowych i występowania zaburzeń poznawczych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Alena

W naszej rodzinie , dziecko

W naszej rodzinie , dziecko miało poważną operację w drugim tygodniu życia . Dziecko jest spokojne ,ma grupę zaprzyjażnionych rówieśników , wspaniale się rozwija umysłowo i jest doskonałym uczniem / obecnie 6 klasa szkoły podst awowej/ Wynika z tego ,że człowiek to jednak nie małpa .

0
0

Skomentuj