Żywność fast food źle wpływa na nasze DNA, zdrowie i następne pokolenia

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu
Nie od dziś wiadomo, że śmieciowa żywność zawiera zbyt duże ilości soli, tłuszczu i cukru, co nie jest zdrowe dla naszego organizmu. Jednak naukowcy właśnie odkryli kolejny powód, dla którego powinniśmy trzymać się z daleka od żywności fast food. Chodzi nie tylko o wpływ takiej diety na nasze zdrowie, ale również na nasze DNA oraz następne pokolenia.

 

Regularne spożywanie żywności typu fast food może pozostawić swój ślad na naszym DNA. Człowiek staje się bardziej podatny na choroby zapalne, infekcje, alergie i wzrasta ryzyko zachorowania na raka. Co gorsza, zmiany w naszym DNA są następnie przekazywane na przyszłe pokolenia. Tego odkrycia dokonali naukowcy z National Institute of Allergy and Infectious Diseases w Maryland.

 

Przeprowadzone badania sugerują, że zmiany w żywieniu mogą zmienić na stałe równowagę bakterii w jelitach i osłabić układ odpornościowy. Uczeni wyjaśniają, że dieta Zachodnia jest szczególnie zła i może zachwiać system immunologiczny a nawet doprowadzić do większej liczby osób cierpiących z powodu chorób autoimmunologicznych.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj