Brak snu prowadzi do zaburzeń układu naczyniowego

Kategorie: 

Pracownicy Uniwersytetu w Birmingham odkryli, że długotrwały brak  snu może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie naczyń krwionośnych i prowadzić do problemów z oddychaniem, donosi The Times of India. Ponadto zidentyfikowano związek między brakiem snu, a rozwojem chorób układu krążenia, zespołem metabolicznym i otyłością.

 


Kate Pag i Shakhrad Taheri przeprowadzili eksperyment z wolontariuszami, którzy nie spali dwie noce z rzędu. Podczas eksperymentu udokumentowano poważne naruszenia w układzie naczyniowym. Normalne funkcjonowanie tego układu zostało zregenerowane  dopiero trzy dni po przywróceniu regularnego wysypiania się. Normalne wysypianie się pozwoliło poprawić funkcjonowanie naczyń krwionośnych i oddychanie w czasie snu.

 

Autorzy uważają, że ich badania pomogą ujawnić mechanizm zależności pomiędzy utratą snu i rozwojem chorób sercowo - naczyniowych. Regularny brak snu osłabia zdrowie naczyń krwionośnych i może prowadzić do rozwoju chorób układu krążenia. Niewydolność oddechowa jest konsekwencją  destrukcji tego układu. W pierwszej kolejności, zagrożenie dotyczy osób starszych.
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem