Czy sushi można dawać dzieciom?

Kategorie: 

Sushi nadal jest bardzo modnym daniem. I coraz częściej rodzice pytają: czy można karmić dzieci sushi, a jeśli tak, to w jakim wieku?
 
 
 

Eksperci twierdzą, że sushi zawiera zarówno korzystne, jak i potencjalnie szkodliwe produkty dla dzieci. Danie zwykle, co oczywiste, zawiera witaminy, minerały i białka, ale surowe ryby mogą powodować niestrawność, zranienie lub robaki. Ponadto dietetycy podkreślają, że wiele owoców morza może zawierać rtęć, ołów i inne metale ciężkie. Do grupy produktów niewskazanych do spożycia przez dzieci zalicza się wasabi, sos sojowy, kalmary, ryby wędzone, krewetki i paluszki krabowe.
 
Ale rodzice powinni być świadomi, że istnieją odmiany sushi, które nie zawierają produktów, które nie są zalecane dla dzieci tj. sushi z solonych ryb, sushi z warzywami, słodkie sushi. Oczywiście, przed zamówieniem takiego egzotycznego dania dla dziecka, rodzice powinni upewnić się, że restauracja funkcjonuje zgodnie ze wszystkimi standardami ochrony zdrowia i korzysta wyłącznie ze świeżych, wysokiej jakości produktów.
 
Najbezpieczniej przygotować jest jednak sushi dla dziecka w domu. Wszystkie składniki można obecnie kupić w sklepach. Większość dzieci cieszy proces tworzenia żywności wspólnie z dorosłymi.
 
Eksperci uwagę, że przy odpowiednim podejściu w sushi można znaleźć więcej plusów niż minusów. W produkcji i jedzenia sushi są elementy gry, w których dziecko może poznawać nowe produkty, smaki, jak i kulturę Japonii. Jeśli trzymać się klasycznych receptur w kontekście żywienia dzieci, sushi zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze i mikroelementy. Dlatego od czasu do czasu warto poczynić zmiany w diecie dzieci.
 
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Pseudo

Zgadzam się z komentarzem

Zgadzam się z komentarzem wyżej. Ja z rodzinką i młodą siostrą poszliśmy jak miała poniżej 5 lat i jadła ze smakiem. A byliśmy w Nanaki Sushi Smile

0
0
Portret użytkownika Rozwadowski

To wszystko zależy od tego

To wszystko zależy od tego czy dziecko zaczęło juz jeść rybę Język Ja jadłem z siostrzeńcem młodym sushi w Sushi Wesoła w Warszawie i nic mu po tym nie było Biggrin

0
0

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem