Eksperci odkryli, dlaczego ludzie tyją szybko po 30 roku życia

Kategorie: 

European Association of Endocrinologists przeprowadziło serię badań, które miały na celu sprawdzenie, dlaczego po 30 roku życia wiele osób szybko przybiera na wadze, mimo że wcześniej nie były otyłe i nie zmieniały w miedzyczasie swojego stylu życia – donosi Korrespondent.net

 


W rezultacie naukowcy doszli do wniosku, że u kobiet - przyczyną dodatkowych kilogramów najczęściej są zmiany hormonalne. U kobiet po trzydziestce zmniejsza się produkcja progesteronu i estradiolu - hormonów odpowiedzialnych za cykl płciowy i metabolizm. Spowolniony metabolizm często wywołuje zwiększenie masy ciała. Od 45 roku życia u kobiet mogą pojawić się pierwsze objawy menopauzy np. uderzenia gorąca, czy nadmierne pocenie się.  Współczesna medycyna pozwala korygować zakłócenia hormonalne za pomocą leków.


Mężczyzn, w przedziale wiekowym 30 - 35 lat, w większości tuczy picie alkoholu (zwłaszcza piwa) i brak aktywnego stylu życia. Zapasy tłuszczu, które powstają na skutek braku ruchu lub spożywania piwa, są trudne do spalenia, ponieważ znajdują się wokół narządów wewnętrznych. Endokrynolodzy zalecają, aby zwrócić większą uwagę na odżywianie i prowadzić aktywny styl życia.
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem