Ingerencja w gry i zabawy zaburza naturalny rozwój dzieci

Kategorie: 

Większość dzieci, których rodzice przejawiają tendencje do nadmiernej kontroli i opieki, mają problemy w życiu dorosłym, pisze deti.mail.ru. Stałe ingerencje sprawiają, iż dojrzewające dzieci dorastają bez niezbędnych umiejętności życiowych.  

 

 

Aby potwierdzić tę tezę naukowcy przebadali grupę 10 i 12 – latków. Dzieci podzielono na dwie grupy, w jednej były te, które mieszkały w mieście od wczesnego dzieciństwa, chodziły tylko na specjalnie wyposażone i zaprojektowane dla dzieci place zabaw i przebywały pod ciągłym nadzorem osób dorosłych. Dzieci z drugiej grupy dzieciństwo spędzały na wsi, zazwyczaj bez żadnego rodzicielskiego nadzoru.

 

Okazało się, że takie wskaźniki jak inicjatywa, zaradność, odpowiedzialność i pomysłowość posiadły dzieci, którym w przeszłości nie ograniczono swobody i nie stosowano nadmiernego nadzoru. Ta część dzieci, która wychowywała się w mieście, w większości przypadków nie wykazywała inicjatywy, bała się wszelkich zagrożeń i ciągle czekała na instrukcje od rodziców, dotyczące rozwiązania danego problemu. W oparciu o wyniki badań można śmiało stwierdzić, że nadopiekuńczy rodzice, kierując się źle pojętym dobrem dziecka, mogą pozbawić je możliwości wyrobienia w sobie takich umiejętności, jak  zaradność, samodzielność, zdolność  do podejmowania decyzji i brania odpowiedzialności za nie. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem