Lekarze sfilmowali pasożyta, który pożera ucho pacjentki

Kategorie: 

Kobieta cierpiąca na silny ból ucha udała się do jednego ze szpitali na Tajwanie. Była w dużym szoku, gdy lekarze w trakcie badania wykryli w jej przewodzie słuchowym groźnego intruza, podaje NBC.

 

Po trwającym ponad dobę silnym bólu ucha 48 – letnia kobieta zdecydowała się udać do szpitala. Po usunięciu aparatu słuchowego z jej lewego ucha lekarze zaobserwowali sączącą się z niego krew. Przyglądając się uważniej, udało im się zlokalizować niespodziewanego intruza. Była nim larwa muszki owocówki, która musiała spędzić w uchu co najmniej jeden dzień.

 

Za sprawą aparatu w uchu wytworzyły się sprzyjające warunki do rozwoju larwy ze względu na podwyższoną temperaturę. Z informacji o wypadku, opublikowanej w The New England Journal of Medicine, wynika również, że została uszkodzona skóra u podstawy kanału słuchowego, w pobliżu błony bębenkowej. Lekarze usunęli larwę bez najmniejszych problemów, ale przed jej wyjęciem, nagrali film.

 

Natychmiast po unicestwieniu intruza, kobieta otrzymała antybiotyk i leki przeciwbólowe. Ból osłabł szybko, a dwa tygodnie później nie było już śladu po ranach wewnątrz narządu słuchowego. Należy zauważyć, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy specjaliści znaleźli niepożądane stworzenia w ludzkim uchu. Zdarza się to najczęściej, gdy pacjenci wracają z egzotycznych wycieczek.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem