Nowy wynalazek pomoże pozbyć się bólu głowy

Kategorie: 

Amerykańska Agencja Żywności i Leków potwierdziła ostatnio, że nowo powstałe urządzenie o nazwie Cefaly jest w stanie zapobiegać migrenowym bólom głowy. Urządzenie to ma pomagać cierpiącym ludziom pozbyć się wyniszczających bólów głowy, bez konieczności długotrwałego stosowania silnych środków farmakologicznych.

Zaawansowany technologicznie gadżet o kształcie opaski blokuje uczucie bólu, wysyłając przez kości czaszki impulsy elektryczne bezpośrednio do receptorów w mózgu, które grają kluczową rolę w powstawaniu migrenowych bólów głowy. 

 

Opaska potwierdziła swoją skuteczność w blokowaniu migreny podczas eksperymentu przeprowadzonego na 67 ochotnikach. W trakcie badania części uczestnikom przekazano do testów nowe urządzenie Cefaly, pozostałym opaskę - placebo. Testy wykazały jednoznacznie, że ochotnicy stosujący opaskę Cefaly przez 20 minut dziennie, ze znacznie mniejszym prawdopodobieństwem uskarżali sie na bóle głowy, w porównaniu do grupy kontrolnej.

 

Według danych zgromadzonych przez agencję Associated Press, opartych na innym badaniu, aż 53% spośród 2313 osób uskarżających się na migrenowe bóle głowy, zadowolonych było z z działania urządzenia i wyraziło chęć nabycia go w przyszłości.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika anata

Oj, wiele było różnych

Oj, wiele było różnych wynalazków na różne dolegliwości, po których szybko słuch zaginął. I pewnie tutaj będzie podobnie. CIępię od lat na bóle głowy i najbardziej skuteczną metodą pozbycia się bólu jest stara dobra pyralgina. Działa szybko i jest skuteczna nawet przy bardzo mocnym bólu

0
0

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem