Palenie w czasie ciąży prowadzi do utraty słuchu u dzieci

Kategorie: 

Naukowcy zidentyfikowali kolejny negatywny skutek palenia tytoniu w czasie ciąży. Wpływ dymu papierosowego na organizm kobiety w ciąży może prowadzić do rozwoju głuchoty u dzieci w okresie dojrzewania. Przebadano grupę tysiąca młodych ludzi w wieku od 12 do 15 lat. Eksperci zidentyfikowali, że około 16% z nich w łonie matki narażone było na wdychanie dymu tytoniowego, podaje Global Science.

 

 

Całkowita utrata słuchu u młodzieży, których matki paliły papierosy w czasie ciąży, jest trzy razy bardziej prawdopodobna, niż u dzieci w tym samym wieku, które kontaktu z dymem tytoniowym nie miały. Trzykrotnie bardziej prawdopodobny jest niedosłuch jednostronny u tych dzieci. W badaniu nie wykazano związku przyczynowo - skutkowego pomiędzy paleniem w czasie ciąży, a utratą słuchu. Naukowców to jednak nie zdziwiło. Palenie jest przejawem podobnej choroby u dorosłych,  a więc naturalnie zmaga się z nią młodzież, która wdychała nikotynowy dym.

 

Wyniki tych badań to kolejny argument na powstrzymanie się od palenia podczas ciąży. Istnieje konieczność ich kontynuowania,  aby zrozumieć mechanizm urazu. Większość badaczy twierdzi, że to toksyny zawarte w papierosach mają niekorzystny wpływ aparat słuchu u nienarodzonych dzieci i wpływają na przyszły rozwój dziecka. Zaprzestanie palenia tytoniu przyczyni się na pewno do poprawy kondycji i zdrowia noworodków i niemowląt i zmniejszy ryzyko wystąpienia poważnych chorób w przyszłości.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika kamujac

Moja mama paliła i to dość

Moja mama paliła i to dość sporo. Ja, mam obecnie 45 lat. Jestem muzykiem i mam słuch absolutny. Słyszę też więcej niż przeciętny człowiek.
Hmm.
Myślę, że palenie zdrowe nie jest ale na pewno niema regóły na to co komu po paleniu dolega.
A 100 letnie babcie, które kopcą jak kominy fabryczne a zdrowia możemy im tylko pozazdrościć?

0
0

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem