Paracetamol może łagodzić ból emocjonalny

Kategorie: 

Kanadyjscy naukowcy odkryli, że paracetamol pomaga nie tylko w leczeniu bólu fizycznego, ale także emocjonalnego. Popularny lek przeciwbólowy zmniejsza niepokój, depresję i stany lękowe, donosi The Daily Mail.

 

Kiedy jesteśmy poddani wpływowi długotrwałego stresu, jak to się dzieje na przykład w depresji, ciało zaczyna wydzielać duże ilości kortyzolu. Kortyzol, zwany hormonem stresu, powoduje zanikanie wypustek komórek nerwowych, przez co przestają one wytwarzać połączenia między sobą i obumierają. Tymczasem naukowcy doszli do wniosku, że paracetamol może w ogóle nie dopuszczać do powstania tych uszkodzeń.  

 

Pracownicy z University of British Columbia w Vancouver poddali badaniom 120 wolontariuszy, których podzielono na dwie grupy. Jednej z nich podano Tylenol (amerykańska wersja paracetamolu), a drugiej – placebo. Stwierdzono jednoznacznie, że paracetamol pomaga łagodzić objawy depresji i stanów lękowych. Jeden z naukowców zaangażowanych w projekt badawczy poinformował, że niezależnie od powodów podejmowania leczenia paracetamolem, lek ten utrudniał przepływ sygnałów do mózgu, które informują organizm o występowaniu stresującej sytuacji. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Waldek

czyli koncerny chcą poszerzyć

czyli koncerny chcą poszerzyć zastosowanie (sprzedaż) swoich genialnych towarów. Ludzie, to jest trutka, tylenol/paracetamol powoduje bardzo poważne skutki uboczne. Jest o tym dużo w anglojęzycznym necie. Tego nie powinno sie w ogóle wkładać do ust!

0
0

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem