Pasta do zębów – szkodzi czy pomaga?

Kategorie: 

Utrzymanie zdrowia zębów wiąże się z higieną jamy ustnej. Głównym narzędziem utrzymania tego stanu jest pasta do zębów, której stosowanie ma zapobiec próchnicy. Jednak niemieecy niemieccy naukowcy uważają zupełnie inaczej - jak podaje Smattrip.

 

 

Według niemieckich uczonych, nawet najbardziej przereklamowane i drogie pasty nie są w stanie uratować naszych zębów przed próchnicą. Takie wnioski zostały wyciągnięte na podstawie badań przeprowadzonych na szerokiej gamie produktów higieny osobistej. W rzeczywistości na przykład fluor, który pozostaje na zębach po czyszczeniu, mógłby ochronić zęby tylko wtedy, gdyby jego warstwa była sto razy grubsza.
 

 

Co więcej, okazało się, że niektóre z popularnych past do zębów zawierają niebezpieczne składniki doustne, które prowadzą do niszczenia szkliwa. Najbardziej destrukcyjne są pasty, które służą wybielaniu zębów. W ich skład wchodzą często substancje szkodliwe dla wierzchniej warstwy uzębienia. Nadmierne używanie prowadzi do tego, że zęby są bardziej wrażliwe na różnego rodzaju bodźce. Większość dentystów uważa, że białe zęby nie oznaczają, iż są one zdrowe. Prawdziwie i naturalnie białe są zazwyczaj zęby mleczne, ale i tu z czasem dochodzi do przebarwienia lub zażółcenia szkliwa.
 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Lena

Ja od dawna nie używam pasty

Ja od dawna nie używam pasty z fluorem tylko z hydroksyapatytem. Wg. badań ma on prawie identyczny skład chemiczny jak ten występujący w zębach i szybciej niż fluor wbudowywuje sie w szkliwo. Nie potrzeba go więc tak dużo jak fluoru (tak jak napisano w artykule).

0
0
Portret użytkownika anonim

Ja kiedys ogladalem na

Ja kiedys ogladalem na discovery o jakis buszmenach co zuli jakies liscie i mieli bielsze zeby niz ci aktorzy w reklamach past do zebow ich zeby byly bielsze od sniegu

0
0
Portret użytkownika Anarchiusz

Od lat wiadomo że zdrowe zęby

Od lat wiadomo że zdrowe zęby to zółte zemby.. tak przebarwia się szkliwo samoistnie. szkodzą wybielacze, szkodzi ścieranie szkliwa szczoteczką i pastami z tzw"mikro drobinami/kulkami" ...  najzdrowsze zęby mają dzicy.. dzięki ich sposobom czyszczenia zębów. Żadna to nowina, choć dobrze że ktoś porusza ten temat.

0
0

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem