Australijscy naukowcy pokonali chorobę Crohna

Kategorie: 

Źródło: youtube

Badania wykazały, że połączenie antybiotyków z przeszczepem bakterii pozwala trwale uratować pacjentów przed niebezpieczną chorobą autoimmunologiczną. Daje to nadzieję na uzdrowienie milionów ludzi na całym świecie.<--break->

 

Choroba Leśniowskiego - Crohna jest niebezpieczną chorobą autoimmunologiczną, w której obserwuje się przewlekłe zapalenie jelit. Wpływa negatywnie na wiele aspektów życia pacjenta i często prowadzi do hospitalizacji. Leki immunosupresyjne są zwykle stosowane jako leczenie, ale ich skuteczność nie jest wystarczająco wysoka.

 

Przełom w leczeniu choroby Leśniowskiego - Crohna osiągnęli australijscy naukowcy pod kierownictwem profesora Thomasa Borody'ego, którego pracę opisuje Eurek Alert. Oparto je na założeniu, że choroba jest spowodowana brakiem równowagi w składzie bakterii symbiotycznych przewodu pokarmowego.

 

W ramach leczenia zespół wykorzystał „reset” bakteryjnej populacji jelitowej z antybiotykami i przeszczepem mikroorganizmów izolowanych z kału zdrowych dawców. Przeszczep przeprowadzono doustnie, przy użyciu specjalnych kapsułek zawierających bakterie.

 

Eksperyment z udziałem dziesięciu pacjentów potwierdził, że takie podejście zapewnia długoterminową remisję i pozwala odmówić przyjmowania leków. Daje to nadzieję na wyleczenie trzech milionów ludzi na całym świecie, cierpiących na chorobę Crohna.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj