Japońscy naukowcy wynaleźli lek na ... męską niewierność

Kategorie: 

123rf.com

Naukowcy z Universytetu Waseda (Tokio, Japonia), podczas badań odkryli niezwykłe właściwości antybiotyku o nazwie Minocyklina, który, jak się okazuje, pomaga nie tylko na różnego rodzaju zakażenia, ale jest też uniwersalnym lekarstwem na męską zdradę.


Pomysł, aby zastosować medykament w celu "wyleczenia" męskiej niewierności przyszedł im do głowy po tym, jak włoscy naukowcy dowiedli, że zazdrość i zdrada to stan chorobowy. Podczas badań okazało się, że Minocyklina wpływa na aktywność mózgu u mężczyzn. Wolontairusze, pod wpływem tego leku zmieniają swoje nastawienie do kobiet - zwyczajnie przestają kojarzyć wygląd kobiety, z jej seksualną dostępnością, co prowadzi do całkowitej utraty zainteresowania zdradą.


Pomimo, że lek ten jest zakazany w Rosji, na Ukrainie, Białorusi, a nawet w Norwegii, istnieją poważne szanse na to, że uda się go wykorzystać w praktyce, do zapobiegania męskiej zdradzie. Naukowcy są zdania, że dalsze badania nad odpowiednim doborem dawek leku powinny rozwiązać problem "skutków ubocznych", w postaci utraty zainteresowania, u poddanych działaniu Minocykliny mężczyzn, także własną partnerką.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Skomentuj