Naukowcom udało się opracować szczepionkę na raka

Kategorie: 

www.123rf.com

Rosyjscy naukowcy z Instytutu Badań Immunologii Klinicznej w Nowosybirsku poinformowali, ze udało im się stworzyć szczepionkę przeciw kilku rodzajom nowotworów. Preparat przeszedł już testy kliniczne i wykazał się nadzwyczajną skutecznością.


Jak podaje dyrektor Instytutu - Vladimir Kozlov, lek ponad dwukrotnie przedłużał długość życia pacjentom z trzecim lub czwartym stadium rozwoju raka. W trakcie procedury lekarze pobierali z organizmu chorego tzw. komórki dendryczne i "zaszczepiali" je antygenami komórek nowotworowych. Tak przygotowane komórki, podawane bezpośrednio do organizmu chorego, zaczynały działać natychmiast, wyzwalając obronną reakcję systemu immunologicznego człowieka. W praktyce oznacza to aktywną walkę z komórkami nowotworowymi.


Preparat stosowano bezpośrednio po chirurgicznym usunięciu komórek nowotworowych, jednak następnym krokiem - według naukowców, będzie stosowanie szczepionki na bardzo wczesnych stadiach rozwoju choroby. Szczepionka jest skuteczna w walce z kilkoma rodzajami nowotworów: raka jelita grubego, raka piersi i raka prostaty.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj