Nieprzyjemny zapach stóp. Jak sobie z nim radzić?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jednym z najczęstszych problemów wielu osób jest nieprzyjemny zapach stóp. Jest to bardzo uciążliwe oraz niekomfortowe, ponieważ często nie możemy pozbyć się tej trapiącej nas dolegliwości. Niestety również wiele kosmetyków zupełnie nie pomaga nam w walce z tym problemem. Zatem w jaki sposób pozbyć się tej uciążliwej dolegliwości?

 

Przyczyna nieprzyjemnego zapachu

 

Niestety wiele osób ma problem z przykrym zapachem stóp. Jest to bardzo trudny problem do rozwiązania, ponieważ bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy najczęściej nie jest sam brud znajdujący się na stopach. Warto wiedzieć, iż na stopach znajduje się wiele gruczołów potowych, które wydzielając pot, są przyczyną powstawania nieprzyjemnego zapachu. Często to własnie pot w połączeniu z bakteriami znajdującymi się na naszych stopach może spowodować przykre dolegliwości.

 

Jednak należy pamiętać, iż z nadpotliwością stóp można walczyć. Przede wszystkim powinniśmy przestrzegać zasad higieny, co oznacza, iż należy przynajmniej dwa razy dziennie odświeżyć swoje stopy. Jednak podczas kąpieli powinniśmy pamiętać, aby unikać gorącej wody, ponieważ może to jeszcze zwiększyć wydzielanie potu przez naszą skórę. Warto podczas kąpieli używać wody lekko ostudzonej bądź letniej. Ponadto po zakończonej kąpieli bardzo ważne jest, abyśmy wytarli nasze stopy do sucha.

 

Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko powstania bakterii, które są odpowiedzialne za grzybicę stóp. Warto również zwrócić uwagę na obuwie, jakie zakładamy. Często buty wykonane z tworzywa sztucznego nie są zalecane dla osób, które borykają się ze wspomnianym problemem. Również należy uważać na skarpetki, ponieważ w tym wypadku zalecane są jedynie produkty wykonane w pełni z bawełny, bez dodatku sztucznych składników.

 

Odświeżone stopy

 

Jeżeli nasza nadpotliwość bardzo utrudnia nam normalne funkcjonowanie, warto również zainwestować w specjalistyczne produkty. Na rynku dostępnych jest wiele firm, które oferują kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji stóp, największą popularnością cieszą się produkty firmy Gehwol. W swojej ofercie firma posiada bardzo szeroką gamę produktów, które są przeznaczone dla osób ze skłonnością do nadmiernej potliwości stóp. W sklepie internetowym tej firmy znajdziemy między innymi pielęgnacyjny spray do stóp, a także dezodorant do butów oraz różnego rodzaju kremy oraz lotiony.

 

Z pewnością stosowanie profesjonalnych produktów pozwoli nam skutecznie ograniczyć nadmierne wydzielanie potu, a my będziemy czuć się świeżo i komfortowo.Jeżeli borykamy się z przykrym zapachem stóp, warto zdecydować się na stosowanie specjalistycznych preparatów. Niestety nadmiernej potliwości stóp nie możemy całkowicie wyeliminować, jednak za pomocą odpowiednich, specjalistycznych środków, możemy znacznie ograniczyć wydzielanie potu przez gruczoły, które znajdują się w naszych stopach.

 

Więcej informacji znajdziecie tutaj http://www.apo-discounter.pl/marki-kosmetykow-gehwol-c-768_662.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Kasia

Gehwol może i jest super, ale

Gehwol może i jest super, ale ja znalazłam coś lepszego dla mojego faceta i jest zadowolony (ja też !!!). Preparat nazywa się Podolight i stosuje się raz na kilka tygodni. Jest bardzo skuteczny i wydajny.

0
0
Portret użytkownika WR

Susony skrzyp w młynku

Susony skrzyp w młynku mielony i sypany do skarpet i butów , oczyszczenie organizmu piciem naparu pokrzywy,krwawnika,nagietka .

0
0

Skomentuj