Izraelscy naukowcy ogłosili, że wkrótce zdobędą uniwersalne lekarstwo na raka

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom z Izraela, już wkrótce zdobędziemy jeden skuteczny lek na wszystkie rodzaje nowotworów. Jeśli to prawda, medycynę czeka prawdziwa rewolucja. Jednak informacja jest tak intrygująca, że wielu specjalistów wątpi, czy jest to w ogóle możliwe do osiągnięcia.

 

Firma farmaceutyczna z Izraela, Accelerated Evolution Biotechnologies, chwali się, że już w ciągu roku opracuje uniwersalny lek na raka. Nowa terapia będzie podobno tańsza od tych, które są dziś dostępne na rynku, wykaże się skutecznością już w pierwszym dniu stosowania i potrwa zaledwie kilka tygodni. Co więcej, pacjenci doświadczą zerowych lub minimalnych skutków ubocznych.

 

Lek o nazwie MuTaTo to kombinacja wielu peptydów i silnej toksyny, która atakuje i zabija komórki nowotworowe. Środek uderza w kilka receptorów raka jednocześnie, dzięki czemu prawdopodobieństwo wystąpienia mutacji, które prowadzą do zniknięcia receptorów, jest relatywnie niskie. Zdaniem izraelskich badaczy, jest to klucz do sukcesu w walce z tą niebezpieczną chorobą.

Podczas eksperymentów na myszach, lek MuTaTo hamował rozwój komórek nowotworowych i nie wywierał żadnego negatywnego efektu na zdrowe komórki. Firma farmaceutyczna zakończyła już kilka badań in-vitro i przygotowuje się do testów klinicznych.

 

Dla wielu specjalistów, wiadomość ta brzmi zbyt pięknie, aby mogła być prawdziwa. Wielu naukowców wątpi, aby współczesna medycyna potrafiła opracować jeden uniwersalny lek na wszystkie (ponad dwieście) rodzaje raka. Warto dodać, że eksperymenty były dotychczas przeprowadzane tylko na myszach, a na wyniki testów klinicznych trzeba poczekać kilka lat. Co więcej, badania prowadzone przez izraelski zespół nie zostały opisane w żadnym czasopiśmie naukowym.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika PhD

Brzmi niedorzecznie, a nie

Brzmi niedorzecznie, a nie zbyt pięknie. W warunach in vitro nawet domestos będzie niszczył komórki nowotworowe. Eksperymenty na myszach są niestety bardzo proste do sfłaszowania, tym bardziej, że gdyby wyniki były takie dobre, to z pewnością publikacja w Cell lub Nature by to udowodniła ;-) 

0
0

Skomentuj