Stworzono substancję zapobiegającą rakowi skóry przy zachowaniu naturalnej opalenizny

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy opracowali lek, który naśladuje światło słoneczne, wpływając na koloryt skóry bez szkodliwego promieniowania UV. Preparat stymuluję skórę do produkcji melaniny i może działać nawet u osób o jasnej, wrażliwej karnacji.

 

Zespół badawczy z Massachusetts General Hospital twierdzi, że jego odkrycie może zapobiec rakowi skóry, a także spowolnić proces starzenia się skóry. Światło UV opala skórę, powoduje jednak także jej uszkodzenie. Z kolei lek, który ma być stosowany na skórę, może wykluczyć jej uszkodzenie i rozpocząć ten sam proces wytwarzania melaniny, co w przypadku kontaktu ze światłem słonecznym.Ciemny pigment jest związany z niższym ryzykiem wystąpienia wszystkich form raka skóry. Badania wykazały, że melanina wytwarzana przez lek jest w stanie zablokować szkodliwe promieniowanie UV. Substancja ma być połączona z kremem przeciwsłonecznym, zapewniając maksymalną ochronę przed szkodliwymi promieniami.

 

Lek nie jest jeszcze gotowy do użytku komercyjnego. Naukowcy chcą przeprowadzić więcej testów bezpieczeństwa, chociaż jak dotąd nie wystąpiły żadne komplikacje. Brytyjskie stowarzyszenie dermatologów uważa, że może być to nowa metoda zapobiegająca rakowi skóry.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj