W ciągu najbliższych 10 lat powstanie lek, który podwoi średnią długość życia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy wciąż opracowują leki, aby odwrócić - wydawałoby się nieodwracalny - proces starzenia się. Okazuje się, że przy obecnym poziomie medycyny, może nawet podwoić średnią długość życia danej osoby.

Naukowcy są na progu przełomu, który odwróci proces starzenia się u ludzi i podwoi średnią długość życia. Marzenie o leku na starość jest bardzo bliskie stania się rzeczywistością. Według przewidywań będzie to dostępne w następnej dekadzie. W niedalekiej przyszłości spowolnienie procesów starzenia się stanie się rzeczywistością dla ludzkości. Prawdopodobnie będzie to jednak dostępne jedynie dla nielicznych. Nie po to przecież to ciągłe dążenie do depopulacji, aby nagle przeludnić Ziemię za pomocą tabletrk młodości.

Zażycie tabletki młodości nie oznacza, że osoby w zaawansowanym wieku powrócą do młodzieńczego stanu ciała. Naukowcy stworzą lek, który zapobiegnie problemom zdrowotnym związanym ze zmianami związanymi z wiekiem w organizmie, takimi jak na przykład, zapalenie stawów, ból stawów i kruchość kości. Wkrótce naukowcy będą mogli znaleźć przyczyny tych chorób i stworzyć skuteczne leki. To znacznie spowolni proces starzenia się, a starcze dolegliwości pojawią się dopiero w odległej przyszłości.

Naukowcy cały czas testują innowacyjne rozwiązania, które mogą przedłużyć ludzkie życie. Na początku bardzo nietypowe będzie spotkanie starszej osoby, która nie skarży się na zapalenie stawów, choroby układu krążenia czy raka. Docelowo możliwe, że dojdziemy do tego, że 150-letni emeryci będą wyglądać jak 20-letni chłopcy lub dziewczęta. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Wojtek

Ale to już jest chyba od

Ale to już jest chyba od około 2010 roku - w każdym razie można spowolnić proces stażenia i podwić sopodziewaną długość życia - ale najpierw Covid-19 i szczepionka by ograniczyć ogólną populację ! Potem dla pozostałych przedłużenie życia.

0
0

Skomentuj