Wymarzone wakacje z całą rodziną na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wakacyjne dni zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto pomyśleć o zaplanowaniu swojego wypoczynku. Jeżeli chcesz wyjechać razem z całą rodziną, nie musisz długo szukać – cudowne wakacje czekają na was na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

 

Jura Krakowsko-Częstochowska położona jest pomiędzy Krakowem i Częstochową. To kolebka polskiej kultury, gdzie w przeszłości znajdowały się liczne osady ludzkie, a później grody warowne na szlakach handlowych w państwie piastowskim. To rozległy teren zachwycający wyjątkowymi widokami – ostańce wapienne, jaskinie, gęste lasy, majestatyczne zamki i ruiny pokrywające pagórki. Tutaj nigdy nie można się nudzić!

 

Atrakcje dla młodszych i starszych na każdy dzień

Cały obszar Jury usiany jest wyjątkowymi atrakcjami – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Znany jest on przede wszystkim ze swojego Szlaku Orlich Gniazd, który łączy zamki i ruiny zamków jurajskich – warto odwiedzić między innymi Zamek Rycerski w Korzkwi, ruiny Zamku Rycerskiego „Ogrodzieniec”, Zamek Królewski w Pieskowej Skale, ruiny Zamku Królewskiego na Złotej Górze w Ojcowie czy ruiny Zamku Rycerskiego w Smoleniu, ponieważ jest ich znacznie więcej.

 

Zachwyca również niecodzienna przyroda – wapienne ostańce, na przykład Brama Krakowska w Ojcowie, Okiennik Wielki w Skarżycach, Maczuga Herkulesa w Pieskowej Skale, również Pustynia Błędowska tworząca wyjątkowy krajobraz czy jaskinie – Grota Łokietka w Ojcowie i Jaskinia Nietoperzowa w Jerzmanowicach.

 

Można spędzić też czas na rowerze – czeka wiele tras rowerowych na dłuższe i krótsze wyprawy, także organizowane są spływy kajakowe i pontonowe, można wypróbować jazdy konnej lub wspinaczki skałkowej, a to dopiero początek wspaniałych atrakcji Jury.

 

Wybierz komfortowy nocleg i dodatkową zabawę

Gdy planujesz rodzinne wakacje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, pamiętaj o tym, aby znaleźć atrakcyjną ofertę noclegów. Tutaj baza noclegowa jest rozwinięta bardzo dobrze, dlatego też na pewno uda ci się znaleźć coś na swoją kieszeń, by zrelaksować się po męczącym dniu spędzonym na szlakach.

 

Jeżeli chcesz, aby wasz wypoczynek był jeszcze lepszy, wtedy postaw na sprawdzone miejsca noclegowe – Hotel Fajkier, który położony jest na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a dokładnie w miejscowości Lgota Murowana koło Kroczyc, na pewno spełni twoje wymagania. To tutaj czeka na was wszystkich nie tylko wygodna noc, pyszne jedzenie, ale również wiele dodatkowych atrakcji, na przykład basen i brodzik z wieloma zabawkami wodnymi, zabiegi SPA, także te przeznaczone specjalnie dla dzieci z użyciem kosmetyków o wspaniałym zapachu czekolady czy truskawek, także duży plac zabaw i kącik zabaw z różnorodnymi zabawkami i grami. Do dyspozycji są również łóżeczka dziecięce, wanienki dla młodszych dzieci i inne udogodnienia w pokojach. Istnieje możliwość wynajęcia opiekunki.

 

Dlatego jeżeli zależy ci na tym, aby wypocząć rodzinnie i dobrze się bawić, wybierz malowniczą Jurę Krakowsko-Częstochowską, ponieważ to tutaj czeka na was mnóstwo wyjątkowych atrakcji każdego dnia. Takie wakacje na pewno będą niezapomniane!

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj