Cesarskie cięcie zwiększa ryzyko alergii u dzieci

Kategorie: 

123fr.com

Naukowcy dowiedli, że poród, który odbywa się przez cesarskie cięcie, zwiększa pięciokrotnie ryzyko rozwoju w przyszłości alergii u dzieci.

 

Wynika to z faktu, że dzieci urodzone przez cesarskie cięcie nie przechodzą przez kanał rodny, która zawiera bakterie, a to nie aktywuje odpowiednio ich układu immunologicznego. Z tego samego powodu utrzymuje się, że utrzymywanie sterylnej czystości przy dziecku zwiększa jego podatność na alergie i różne inne choroby w przyszłości.


Lekarze z Detroit Hospital obserwowali 1258 noworodków i oceniali ich stan zdrowia w wieku 1, 6, 12 i 24 miesięcy. Przy okazji analizowano próbki pobrane z pępowiny, z krwi rodziców, badano także mleko matki i skład otaczającego dziecko kurzu domowego.


Eksperci wzięli także pod uwagę wywiad rodzinny wykonany pod kątem chorób alergicznych, obecności zwierząt domowych, narażenia na dym tytoniowy, choroby dziecka, stosowanie leków przez matkę - zwłaszcza w okresie ciąży. Wyniki wykazały, że dzieci urodzone przez cesarskie cięcie pięć razy bardziej podatne były na rozwój alergii. Zwykle czynnikiem alergizującym były roztocza, sierść zwierząt domowych i kurz. Wyniki badań zaprezentowano na dorocznym spotkaniu American Academy for Allergy, Asthma nad Immunology w San Antonio (Teksas).

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj