Testy unikalnej szczepionki przeciwko wirusowi Ebola zakończone sukcesem

Kategorie: 

dreamstime.com

Pierwsze testy na ludziach wziewnej szczepionki przeciwko wirusowi Ebola powinny być przeprowadzone w ciągu najbliższych miesiącach. Wszystko dzięki współpracy Uniwersytetu stanowego w Teksasie i Narodowego Instytutu Zdrowia USA. Jak podaje The Dispatch Times - pomysł wziął się stąd, że wirus wykorzystuje błony śluzowe dróg oddechowych, aby przeniknąć do organizmu. Dlatego naukowcy zaczęli zastanawiać się, czy można wykorzystać dróg oddechowych jako sposobu dostarczenia szczepionki.


Podanie szczepionki drogą wziewną traktowane jest przez organizm jako atak patogenów i powoduje uaktywnienie układu immunologicznego. Dodatkowo, taki sposób podania szczepionki ułatwia jej aplikowanie i może ją stosować nawet nie przeszkolony personel. Nową szczepionkę testowano na razie tylko na małpach, jednak wszystkie osobniki, którym jej nie podano - zmarły, natomiast te, które przeżyły - nie wykazywały żadnych objawów choroby i obecności wirusa organizmie. Warto zaznaczyć, że szczepionka nie zawiera żywego wirusa, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo jej stosowania.

 

Naukowcy zamierzają przejść teraz do następnego etapu testów. Początkowo będą prowadzić badania na mniejszej liczbie chorych, jednak będzie konieczne zwiększenie liczebności ludzi poddawanych badaniu, aby dokładniej zweryfikować wyniki badania. Naukowcy maja nadzieję na odpowiedź na szczepionkę ze strony komórek odpornościowych CD8+ i CD4+T. Najbardziej liczą na ich odpowiedź w samych płucach, chociaż komórki te znajdują się również we krwi i w śledzionie. Szczepionkę opracowano używając wirusa paragrypy jako nosiciela materiału genetycznego wirusa Ebola.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ....................

Wszelkie choroby maja jedno

Wszelkie choroby maja jedno źródło!!!!! ludzie wy miłujecie Boga a on was olewa i choroby sprowadza!!!!! ludzie Po co miłować Boga? on chce waszego cierpienia!!!!! Ludzie Bóg wam nie da żadnej nagrody za cierpienie obrażajcie go a wszelkie choroby przeminą!!!!!

0
0
Portret użytkownika lex

Pieprzysz jak potłuczony, ten

Pieprzysz jak potłuczony, ten kto wymyślił wirusa wymyślił też szczepionkę, przecież jakoś musiał się zabezpieczyć przed własnym zarazkiem.

0
0

Skomentuj