Dlaczego lato powinno upływać pod znakiem arbuza?

Kategorie: 

internet

Jak poinforował portal Zee News, arbuz to jeden z najbardziej odżywczych owoców. Przede wszystkim pomaga w chudnięciu, dzięki wysokiej zawartości aminokwasu - cytruliny. Ludzkie nerki przetwarzają ten związek w argininę, która zapobiega gromadzeniu się tłuszczu w komórkach tłuszczowych. Dodatkowo cytrulina blokuje aktywność nieswoistej fosfatazy alkalicznej, w rezultacie czego komórki tłuszczowe wytwarzają mniej tłuszczu.

 

Cytrulina przyspiesza dostarczanie leukocytów do miejsc, gdzie skóra uległa uszkodzeniu. W konsekwencji, powstawanie nowych tkanek i zrastanie się ran przebiega szybciej niż zwykle. Arbuz jest również źródłem witaminy A, która wspomaga produkcję pigmentu w siatkówce. Chroni przed związanym z procesem starzenia - zwyrodnieniem plamki żółtej i ślepotą. Witamina pomaga również zachować młodość skóry, zębów, tkanki miękkiej i układu kostnego oraz błon śluzowych.


Spożywając arbuza można poprawić pracę układu krążenia. Arbuz pomaga regulować poziom "złego" cholesterolu. Jednocześnie owoce te skutecznie obniżają temperaturę ciała i regulują ciśnienie krwi, dzięki czemu są najkuteczniejszą obroną przed udarem cieplnym. Dzięki dużej zawartości wody, arbuzy stymulują pocenie, pomagając tym samym schłodzić całe ciało.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ona

A co w przypadku, jeśli ma

A co w przypadku, jeśli ma się obniżoną temperaturę ciała do 35,2-35,6 st.C i często pojawiają się ataki zimna i dreszcze? Nie jadać arbuza?

0
0
Portret użytkownika Axxa

W tym przypadku lepsze będą

W tym przypadku lepsze będą owoce rozgrzewające, np wszelkie leśne. Poza tym polegaj na swojej intuicji, jeżeli zjesz arbuza i czujesz że organizm się dodatkowo wychłodził albo czujesz dyskomfort to on na razie nie jest dla Ciebie. Organizm wie najlepiej i nagrodzi Cię uczuciem komfortu gdy dostarczysz mu tego co mu słyży. Oczywiście zakładam że nie jest to nic niezdrowego, bo tak można oszukać organizm.

0
0
Portret użytkownika Tony

Ano po prostu nie jadać

Ano po prostu nie jadać owoców schładzających czyli cytrusów w tym arbuza ale jeść "nasze" które nie schładzają ale zawierają porywnówalną ilość wartości odżywczych: jabłka, gruszki, czereśnie i wszystkie inne najlepiej z miejscowych  sadów a jak nie miejscowych to polskich.

0
0

Skomentuj