Rośliny strączkowe mogą pomóc stracić na wadze

Kategorie: 

freeimages.com
Naukowcy twierdzą, że spożywanie 130 gramów fasoli, grochu, ciecierzycy lub soczewicy jest w stanie pomóc schudnąć. Nie wymaga to żadnych innych zmian w diecie, twierdzi The Herald Sun.
 
Naukowcy doszli do takiego wniosku po przeanalizowaniu wyników 21 badań klinicznych z udziałem 940 mężczyzn i kobiet. Okazało się, że gdy do diety wprowadzono dodatkową porcję roślin strączkowych, pacjentom udało się zrzucić średnio 0,34 kg w sześć tygodni. Utrata masy ciała była niewielka, jednak wyniki są imponujące, biorąc pod uwagę, że jednocześnie styl życia i dieta badanych nie uległa zmianie. 
 
Wiadomo, że spożywanie roślin strączkowych zwiększa uczucie sytości o 31%. Są one również pożyteczne dla serca, ponieważ zmniejszają poziom "szkodliwego" cholesterolu (lipoprotein o niskiej gęstości). Rośliny strączkowe charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym, co oznacza, że są trawione wolniej i nie powodują gwałtownego wzrostu stężenia cukru we krwi. Znajomość indeksu glikemicznego powinna być podstawą przy komponowaniu posiłków, jeśli cierpi się na cukrzycę lub otyłość.
 
 
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj