Dlaczego warto jeść pestki papai?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Papaja to prawdziwy magazyn składników odżywczych. Co ważne, to właśnie nasiona papai są znane z wielu korzyści zdrowotnych. Dlatego warto nie wyrzucać nasion ze spożywanego owocu – zjadanie ich z pewnością zaowocuje lepszym zdrowiem.

 

Enzymy proteolityczne, zawarte w nasionach papai, mogą pomóc organizmowi pozbyć się pasożytów. Enzymy te są zdolne do rozkładu pasożytów oraz ich jaj. Spożywanie nasion papai ułatwia również trawienie i przynosi korzyści zdrowotne organom wewnętrznym, zwłaszcza wątrobie.

 

Nasiona papai mogą być wykorzystywane w przypadku leczenia marskości wątroby. Można łączyć je z wodą lub z jogurtem i spożywać w ramach codziennej diety. Badania dowodzą, że spożywanie nasion papai poprawia także płodność u mężczyzn, zwiększając u nich produkcję plemników. 

Dobrze znana jest także maseczka na twarz, przygotowana z nasion papai, którą nanosi się na skórę na czas 10 minut. Regularne stosowanie może leczyć objawy trądziku, stabilizując gospodarkę hormonalną. Spożywanie nasion papai pomoże także w łagodzeniu bólów menstruacyjnych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj