Leczenie żylaków w gabinecie flebologa

Kategorie: 

Źródło: wunderstock.com

Są takie choroby, na które choruje bardzo wiele osób - ich przyczyną są nasze negatywne nawyki, które wyrobiliśmy sobie na przestrzeni lat. Mogą być to papierosy, alkohol i nawet rodzaj wykonywanej pracy - szczególnie szkodliwe jest ciągłe stanie w miejscu i praca siedząca. Czasami jednak nie jesteśmy w stanie wyeliminować potencjalnych przyczyn choroby i musimy zająć się po prostu jej leczeniem. Tak właśnie wygląda to w przypadku żylaków, które dotykają w szczególności kobiet.

 

Często pojawiają się one u kobiet z tej samej rodziny, więc jeżeli miała je nasza mama lub babcia - możemy niestety spodziewać się, że wystąpią one także u nas. Najczęściej występują one u osób, które w pracy dużo stoją i jednocześnie muszą też dźwigać ciężkie paczki. Na pewno nie pomaga w tym nadwaga, która jest kolejnym poważnym problemem dzisiejszego społeczeństwa. A zdarza się również, że pojawiają się one po przebyciu urazu bądź po operacji – jako efekt uboczny zabiegu. Na pewno warto więc wiedzieć, jak zachować się w momencie pojawienia się tego problemu. Najlepiej jest jak najszybciej umówić się na wizytę u flebologa.

Objawy żylaków

A jak w ogóle wyglądają żylaki i skąd mamy wiedzieć, że dotyczy nas ten problem? Najbardziej charakterystycznym objawem są tzw. “pajączki”, które pojawiają się na skórze nóg. Są to czerwone, mocno widoczne żyłki, które sprawiają takie wrażenie, jakby nasza skóra popękała. Oprócz tego możemy jeszcze zaobserwować ciężkość nóg, która najczęściej pojawia się na koniec dnia – po powrocie z pracy do domu.

Możemy również zauważyć opuchliznę nóg i przez to będziemy mieć wrażenie, jakby były one rozsadzane od wewnątrz. Być może pojawi się problem z zakładaniem butów i noszeniem obcisłych spodni. Generalnie kobiety ze skłonnością do występowania żylaków powinny raczej unikać mocno obciskających spodni. Nieleczone żylaki powodują, że popękane naczynka bardzo trudno jest usunąć i pozostają nam widoczne zgrubienia np. pod kolanami. Może też pojawić się owrzodzenie.

Sposoby leczenia żylaków

Aby przeprowadzić skuteczną diagnostykę na wizycie u flebologa najpewniej zostanie nam zlecone wykonanie badania USG Dopplera. Jest to badanie ultrasonograficzne, które pozwala zdiagnozować problemy zarówno żył, jak i tętnic. Jeżeli przeprowadzimy je stosunkowo wcześnie to możemy szybko wdrożyć plan leczenia i uniknąć nieprzyjemnych objawów.

Następnie flebolog może zalecić nam wykonywanie regularnych masaży, laseroterapię bądź drenaż limfatyczny – a także kilka innych, skutecznych metod pozbywania się żylaków. Bardzo dobrych specjalistów można znaleźć w Centrum Medycznym Medispace w Warszawie.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Skomentuj