Naukowcy zalecają picie kawy przy schorzeniach wątroby

Kategorie: 

www.123rf.com

Naukowcy z Uniwersytetu Colorado (USA) po zakończeniu długoterminowych badań poinformowali, że kawa ma pozytywny wpływ na pacjentów z ciężkimi schorzeniami wątroby. Eksperci przedstawili wyniki swojej pracy naukowej na spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa do Badań nad Chorobami Wątroby.

 

Przeprowadzili oni czteroletnie badania, w których wzięło udział 782 pacjentów cierpiących na bezalkoholowe stłuszczenie wątroby. Średnia wieku uczestników badania wynosiła 48 lat, z czego 38% stanowili mężczyźni. Spośród badanych 29% nie piło kawy w ogóle, 28% respondentów piło mniej, niż jedną filiżankę dziennie, 15% codziennie wypijało dwie filiżanki kawy dziennie, a 28% - piło więcej, niż 2 filiżanki tego napoju dziennie. Okazało się, że picie kawy w większych ilościach spowalniało proces stłuszczania wątroby. Ponadto stwierdzono, że kawa ma korzystny wpływ także na pacjentów z innymi przewlekłymi chorobami wątroby. Dotychczas udowodniono, że regularnie picie tej używki działa pozytywnie na pacjentów z wieloma chorobami przewlekłymi, np. z cukrzycą typu 2, czy włóknieniem wątroby.

 

Według naukowców największe znaczenie ma fakt, że kawa - to złożona substancja, w której każdy składnik jest istotny. W tym napoju można znaleźć kofeinę, witaminy, fenole, mikro-i makroelementy, chinina i wiele innych substancji, które w połączeniu wywierają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika nie łudze się.

dlatego lewatywy z kawą

dlatego lewatywy z kawą (organiczną) bardzo dobrze detoksykują wątrobę.

0
0

Skomentuj