Nowy szczep koronawirusa nazwany Omikron budzi grozę na świecie

Kategorie: 

Źródło: pexels.com

WHO nazwała nowy szczep Covid B.1.1.529 z Republiki Południowej Afryki „Omikron” zgodnie z 15 literą alfabetu greckiego. Teraz możemy się już zacząć bać tej nowej mutacji, bo stara poczciwa Delta już nam spowszedniała.

W oświadczeniu wydanym przez organizację po nadzwyczajnym spotkaniu Technical Advisory Group on the Evolution of Viruses, wariant Omikron został uznana za opcję budzącą niepokój ze względu na dużą liczbę (32) mutacji. Może w związku z tym wykazywać dużą zaraźliwość,

 

Istniejące testy PCR wykrywają go, chociaż kilka laboratoriów wskazało, że szeroko stosowany test PCR nie wykrywa jednego z trzech genów docelowych, więc nie może być używany jako marker dla tego wariantu, dopóki nie zostanie potwierdzony przez sekwencjonowanie.

 

Eksperci badają dowody na to, jak skuteczne są szczepionki przeciwko Omikronowi, ponieważ wiele mutacji wskazuje, że jest on wysoce odporny na szczepionki. Szczep ten charakteryzuje się ponoć tym, że ma więcej zmian w białku wypustek niż wszystkie inne warianty COVID-19.

 

Wcześniej informowano, że wariant B.1.1.529 został znaleziony w RPA, Botswanie, Izraelu i u turysty, który przybył do Hongkongu z RPA. Ten szczep został również zidentyfikowany w Belgii. Wszystko wskazuje na to, że nowy szczep może wyprzeć „deltę”.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika 6ry75

Testy PCR? One wyglądają

Testy PCR? One wyglądają dokładnie jak test ciążowy. Ciecz na tacce zmienia kolor na różowy. I nie rozróżnia co tam jest. I Kto widział tego sromikrona ?

0
0

Skomentuj