Palenie e-papierosów może powodować padaczkę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W ciągu ostatnich 10 lat, w Stanach Zjednoczonych odnotowano 35 przypadków drgawek, które wystąpiły u użytkowników e-papierosów. Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) ostrzega, że ryzyko wystąpienia padaczki wzrasta drastycznie u palaczy e-papierosów i dotyczy głównie młodych osób.

 

Najnowsze badania pokazały, że palenie e-papierosów może powodować uszkodzenia struktury DNA i powodować nowotwory. Ponadto, dowiedziono, że palenie wpływa negatywnie na układ krążenia oraz, że może powodować napady padaczkowe.

 

Jak się okazuje, to silne zatrucie nikotyną może powodować drgawki. FDA potwierdza, że w latach 2010-2019 zarejestrowano 35 przypadków drgawek, które wystąpiły po zapaleniu e-papierosa. W większości były to zgłoszenia dotyczące nastolatków i młodych osób. Napady padaczkowe występują w wyniku nagłej aktywności bioelektrycznej mózgu.

Napady padaczkowe są często powiązane z konwulsjami, które charakteryzują się niekontrolowanymi wstrząsami całego ciała. W większości przypadków trwają one od kilku sekund do kilku minut, a osoba doświadczajaca napadu może czuć się po nim zdezorientowana, śpiąca i odczuwać ból głowy. FDA planuje dokładniej zbadać owe przypadki, jednak agencja już teraz przestrzega przed używaniem e-papierosów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Sceptyk

"Piękny" artykuł ale bez

"Piękny" artykuł ale bez podstaw naukowych. Pytanie czy zawiniło wysokie stężenie nikotyny ? czy substancji samokowych ?. Po drugie czy e papieros przyspieszył chorobe ? czy ja wywołał ? Czy w rodzinie była padaczka ?

Wszystko zależy od liquidu i substancji smakowych w nim występujacych. Wrzucanie wszystkiego do jednego worka z etykietą "e-papieros" to bzdura.

Jest różnica gdy ktoś będzie palił nikotynę z olejkiem miętowych a np. liquid o smaku popcornu z diacetylem czy aldehydami.

0
0

Skomentuj