Potwierdzono, że mikrodawkowanie THC łagodzi przewlekłe bóle

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Najnowsze badania kliniczne dostarczyły pierwszych dowodów na skuteczność mikrodawkowania THC w leczeniu przewlekłego bólu. Okazało się, że wystarczy niewielka dawka tego związku, aby wyraźnie złagodzić odczuwanie bólu bez wywoływania psychoaktywnych skutków ubocznych.

 

Mikrodawkowanie to nic innego, jak regularne przyjmowanie bardzo małych ilości środków psychodelicznych. Dotychczasowe badania wskazują, że metoda mikrodawkowania może być skuteczna między innymi w leczeniu zaburzeń psychicznych. Jednak na przestrzeni ostatnich lat, eksperymenty dostarczały nam sprzecznych wyników w kwestii leczenia marihuaną przewlekłego bólu. Przyczyną może być ogromna różnorodność rodzajów konopi indyjskich oraz metod jej podawania.

 

Izraelska firma farmaceutyczna Syqe Medical postanowiła przeprowadzić swoje własne badania, aby raz na zawsze wyjaśnić powyższą kwestię. W tym celu, naukowcy skorzystali z opracowanego przez nich specjalnego inhalatora, który pozwala precyzyjnie dawkować niewielką ilość THC.

Do randomizowanego, podwójnie ślepego badania zaproszono 27 pacjentów z przewlekłym bólem neuropatycznym. Przez trzy dni, uczestnicy otrzymywali po jednej dawce THC w ilości 500 miligramów, 1000 miligramów, lub placebo. Okazało się, że tylko osoby przyjmujące mniejszą i większą dawkę THC zgłosiły zmniejszenie intensywności bólu, a placebo nie przyniosło żadnego efektu. Co więcej, uczestnicy nie doświadczyli żadnych efektów ubocznych.

 

Było to pierwsze badanie kliniczne, obejmujące wpływ THC na bóle przewlekłe. Niewielka liczba uczestników oraz skoncentrowanie się na krótkotrwałych efektach pojedynczej dawki tego związku powodują, że nie można wyciągać wniosków na temat bezpieczeństwa i skuteczności długotrwałego mikrodawkowania. Mimo tego, badanie kliniczne może zapoczątkować kolejne, które poszerzą naszą wiedzę w zakresie łagodzenia bólów przewlekłych przez THC i nie tylko.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika jaco89

mowa o marihuanie a admin

mowa o marihuanie a admin napisal:

"bardzo małych ilości środków psychodelicznych"

co ty palisz człowiku??!!

mariuana zawiera substancje PSYCHOAKTYWNE! a nie psychodliczne!

0
0

Skomentuj