Jak znaleźć sprawdzonego dietetyka?

Kategorie: 

Źródło: GettyImages

Zwracanie uwagi na to, co jemy i w jakich ilościach jest podstawą zdrowego stylu życia, na który w obecnych czasach decyduje się tak wiele osób. Samodzielne ułożenie jadłospisu wymaga jednak odpowiedniej wiedzy, stąd duże zainteresowanie usługami specjalistów. Jak wybrać dobrego dietetyka?

 

Serwis Fixly.pl, który pomaga znaleźć sprawdzonych specjalistów, również tych od zdrowego żywienia, przygotował poradnik wyboru dietetyka. Sprawdźcie, czym warto się kierować i jakie kryteria wziąć pod uwagę, żeby trafić w ręce prawdziwego profesjonalisty. 

1. Kwalifikacje

Odpowiednie kwalifikacje to podstawa. Przeglądając oferty różnych dietetyków, warto zweryfikować ich wykształcenie oraz kompetencje. Szczególnie, gdy chorujemy i chcemy, by dieta była wsparciem w terapii. Jeśli nie możemy znaleźć informacji o wykształceniu, to warto zapytać o to przed pójściem na pierwszą wizytę. 

2. Metody układania diety

Ten punkt jest częściowo powiązany z powyższym. Bowiem od wykształcenia i naukowej wiedzy zależy, jakie sposoby odchudzania będzie stosować dietetyk. W Internecie roi się od różnej maści cudownych diet, które pozwalają schudnąć 20 kg w ciągu kilkunastu dni. Tego typu sposoby mogą być nie tylko nieskuteczne, ale i niebezpieczne dla zdrowia. Jeżeli dietetyk proponuje Wam podobne rozwiązania, to powinniście odebrać to jako sygnał ostrzegawczy i zwrócić się do innego specjalisty.

3. Efekty pracy

Chwalenie się efektami pracy swoich podopiecznych przez dietetyka to świetny sposób na promocję usług. Warto przejrzeć galerię dostępnych zdjęć i sprawdzić, czy są tam metamorfozy wcześniejszych klientów. Zdjęcia sprzed i po pokażą, jakie potencjalne efekty można uzyskać stosując się do zaleceń danego dietetyka. Pamiętajcie jednak, że każdy organizm jest inny, dlatego niektórzy uzyskują spektakularne efekty już po miesiącu, a inni dopiero po pół roku. Dobry dietetyk wie, jak ułożyć jadłospis tak, by w zdrowym tempie pomóc osiągnąć Wam wymarzoną sylwetkę. 

4. Opinie klientów

Pozytywne opinie wcześniejszych klientów to najlepsza rekomendacja dla każdego profesjonalisty. Nie inaczej jest z dietetykami. Dobre oceny świadczą o profesjonalizmie i skuteczności, więc jeśli tylko macie sposobność, by je sprawdzić, to warto to zrobić. Na Fixly wszystkie posiadane opinie znajdują się na profilu głównym specjalisty. Można również sprawdzić średnią ocen wszystkich dostępnych na platformie dietetyków na https://fixly.pl/kategoria/dietetyk

Przed pierwszą wizytą

Przed pierwszą wizytą możecie otrzymać od dietetyka kwestionariusz do wypełnienia, a także polecenie wykonania badania krwii. Jeżeli chorujecie przewlekle, to warto też zabrać ze sobą komplet dokumentów z dotychczasowego przebiegu choroby. Średni czas wizyty u dietetyka to ok. 60 minut. Powinniście już wtedy otrzymać pierwsze zalecenia, a efekty zostaną skontrolowane przy kolejnym spotkaniu. Trzeba pamiętać, że dieta to stały proces, który wymaga cyklicznych wizyt - nie kończy się tylko na ustalaniu jadłospisu. Jeśli coś jest niejasne, to nie bójcie się zadawać pytań. Powiedzcie, co lubicie jeść, a czego wolelibyście unikać. Dieta, jeśli ma być skuteczna, musi być również przyjemnością.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Spec

Przychodzi do mnie klient, a

Przychodzi do mnie klient, a ja się mu tłumaczę z wykształcenia Smile

Komuś się tu w doopce poprzewracało.

0
0

Skomentuj