Potwierdzono, że używanie smartfonów ma wpływ na rozwój raka

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Yale University przeprowadzili badania wskazujące na to, że istnieje korelacja pomiędzy powstawaniem raka a promieniowaniem z telefonów komórkowych. Potwierdza to, że korzystanie ze smartfonów rzeczywiście zwiększa ryzyko wystąpienia chorób onkologicznych, szczególnie raka tarczycy.

 

Amerykańskim lekarzom udało się udowodnić wpływ smartfonów na rozwój raka tarczycy u niektórych pacjentów. Specjaliści przeprowadzili badanie wśród około 900 osób, a okazało się, że pacjenci o konkretnych uwarunkowaniach wynikających z puli genowej, aktywnie wykorzystujący smartfony, mają dwukrotnie większe ryzyko zachorowania na raka tarczycy.

 

Badanie wskazuje, że podatność genetyczna, wraz z aktywnym wykorzystaniem gadżetów odgrywa ważną rolę w rozwoju raka. Eksperci z Yale University twierdzą, że ich praca to pierwsze badanie łączące skutki używania urządzeń nowych technologii u osób z genetyczną predyspozycją do rozwoju raka.

Eksperci, którzy wzięli udział w badaniu, stwierdzili, że ​​dalsze badanie tego zagadnienia może się przyczynić do poprawy diagnostyki nowotworów. Warto również w przemyślany sposób korzystać ze smartfonów i tabletów, nie wystawiając się cały czas na ekspozycję promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez te urządzenia.


 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj