Izraelscy naukowcy potwierdzili związek między telefonami komórkowymi i rakiem

Kategorie: 

Źródło: 123fr.com

Izraelscy naukowcy potwierdzili po raz pierwszy, że może istnieć związek między używaniem telefonów komórkowych a ryzykiem wystąpienia raka tarczycy.  Dowodzi tego eksperyment przeprowadzony przez naukowców z Uniwersytetu w Tel Awiwie.

 

Do poznania tematu izraelskich naukowców skłoniły alarmujące dane na temat wzrostu przypadków raka tarczycy, jakie zidentyfikowano w ciągu ostatnich 10 lat w Europie i Izraelu.  Według Ministerstwa Zdrowia, w 1990 roku, na każde sto tysięcy mężczyzn 4,2 dostawało diagnozę w postaci raka tarczycy, w 2007 rozpoznano już 4,7 przypadków.  W tym samym okresie, liczba rozpoznań na sto tysięcy żydowskich kobiet wzrosła z 9,7 do 16,3 arabskich mężczyzn z 1,00 do 3,2 w tym samym czasie wśród arabskich kobiet nastąpił wzrost z 4,3 do 10,9 przypadków na 100 tysięcy.

 

Jako podstawę do swoich eksperymentów, naukowcy używali laboratorium instytutu badawczego Daniela Felzenshteyna.  Doświadczenia przeprowadzono na komórkach tarczycy pobranych od zupełnie zdrowych.  Urządzenie, które symulowało promieniowanie "komórki", został zaprojektowany specjalnie dla tego badania. Naukowcy stwierdzili, że komórki poddane działaniu promieniowania, reagowały inaczej niż komórki w grupie kontrolnej, nienarażone na działanie promieniowania. 

 

Szef wydziału laryngologii w szpitalu "Beilinson" Profesor Rafael Faynmesser powiedział, że w trakcie eksperymentów, zaobserwowano, że narażenie na działanie promieniowania elektromagnetycznego w komórkach tarczycy zmienia jej działanie.  Powiedział jednak, że jest zbyt wcześnie, aby dokonać jednoznacznych wniosków na temat związku między używaniem telefonów komórkowych i rakiem tarczycy.

 

Eksperci zauważyli, że w międzynarodowej społeczności naukowej, nie wszyscy zgadzają się, że promieniowanie elektromagnetyczne może wywoływać raka.  Przeciwnicy tej teorii wskazują na fakt, że to nie promieniowanie z telefonów komórkowych, a wzrost radioaktywności w atmosferze może powodować zmiany genetyczne, a zatem wyzwalać mechanizm podziału komórek nowotworowych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Piotr

Nie prędko zostanie to

Nie prędko zostanie to udowodnione zapewne bo choroby rozwijają się często latami. Możemy natomiast stwierdzić dość szybko, że po dłuższej rozmowie nie rzadko boli nas głowa (nawet gdy rozmowa należała do przyjemnych Smile boli nas czerwone z gorąca ucho czy ręka. Moja komórka ma 2 karty SIM, GPS (wyłączony normalnie), Wifi (włączony) bo muszę odbierać pocztę na stanowisku. Po dniu pracy rozmawiając przeciętnie ok.40-60 min dziennie czułem się fatalnie. Gdyby nie odpromiennik na telefon komórkowy szybko bym musiał szukać nowej pracy ale jednak są jeszcze ludzie którzy myślą o neutralizacji promieniowań GSM jak i elektrosmogu. Wystarczy poszukać Smile

0
0
Portret użytkownika scolo

Między Czarnobylem i rakiem

Między Czarnobylem i rakiem tarczycy nie widzą? A powinni, bo jest to najbardziej szkodlliwe źródło promieniowania jakie dotknęło ostatnio Polskę, dodatkowo napromieniowane osoby mają problem z maziówką w stawach i dochodzi u nich do degeneracji dysków międzykręgowych.

0
0

Skomentuj