Rak może być jedną z najstarszych form życia na Ziemi

Kategorie: 

www.dreamstime.com

Rak ewoluuje w sposób ciągły i bardzo szybki, dlatego możemy nigdy nie być w stanie wyeliminować tej choroby, podaje The Dai ly Mail. Okazuje się, że wszelkie odkrycia w dziedzinie leczenia chorób nowotworowych mogą okazać się bezużyteczne, bo z czasem rak staje się bardziej agresywny i odporny na nowe terapie.  

 

Naukowcy po raz pierwszy odkryli ślady zmian nowotworowych u dwóch gatunków stułbii - prostych zwierząt słodkowodnych. Pozwoliło im to na stwierdzenie, że wystąpienie choroby w małych, przypominających korale polipach, które pojawiły się na Ziemi setki milionów lat temu sugeruje, że nowotwory – to starożytna forma życia wielokomórkowego i dziedzictwo procesu ewolucji, która z czasem rozwinęła się również w ciałach pierwszych wielokomórkowych stworzeń.  


Jeszcze w latach siedemdziesiątych naukowcy wierzyli, że choroby nowotworowe w końcu znikną z powierzchni Ziemi. Jednak najnowsze badania mówią, że komórki rakowe mają za sobą wiele lat ewolucji. W rzeczywistości, każdy z nas nosi w swoim ciele bombę z opóźnionym zapłonem, która w dowolnym momencie  – w wyniku błędu organizmu - może nasze własne komórki przekształcić w nowotwór.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wilma... Rak to skorupiak

Wilma... Rak to skorupiak posiadający pancerz z chityny... Smile A tak powaznie, to rak nie jest zjawiskiem medycznym, lecz chemicznym. I zaden medyk nie jest w stanie wyleczyć raka.
 Tym powinni sie zajmować fizycy i chemicy.
 Sprawa polega na "katalizatorach" zmiany komórek ze zdrowych na chore, czyli na kancerogenach.. pozdrówko..
 Medycyna jest głupia w tym temacie i rzadzona przez koncerny farmaceutyczne

0
0
Portret użytkownika Kamil Kaspeczyk

Zakładam że nowotwory

Zakładam że nowotwory występują u większosći gatunków zwierząt. Kiedyś poprostu nikt nie nazywał tego rakiem. Ciężko nawet mówić że to jest zmora naszych czasów poprostu kiedyś rak nie był diagnozowany.

0
0
Portret użytkownika Q...

"Naukowcy po raz pierwszy

"Naukowcy po raz pierwszy odkryli ślady zmian nowotworowych u dwóch gatunków stułbii - prostych zwierząt słodkowodnych" A jeśli jest to skutek skażenia wód współczesną chemią z antybiotykami i hormonami włącznie?. Tego nałukofcy nie biorą pod uwagę?.

0
0
Portret użytkownika Oliwia Wieczorek

Bardzo ciekawa informacja,

Bardzo ciekawa informacja, choć niestety niezbyt pozytywna... Na świecie są pewnie setki tysięcy osób, które cały czas wierzą w wynalezieniu skutecznego leku na nowotwór. Myślę, że taka informacja może sprawić, że stracą dużą częśc swojej nadziei. Mimo to bardzo ciekawy wpis.

0
0

Skomentuj