Zawody, których wykonywanie grozi rozwojem raka skóry

Kategorie: 

www.123rf.com

Australijscy naukowcy poinformowali, że wyniki przeprowadzonych badań  pozwoliły stwierdzić jednoznacznie, że rolnicy, drogowcy, pracownicy budowlani i kierowcy są w grupie zwiększonego ryzyka zachorowania na raka skóry.

 

Ludzie z reguły są przeświadczeni, że nowotwory skóry najczęściej wykrywane są u osób nadużywających kąpieli słonecznych lub solarium. W rzeczywistości jednak w największym niebezpieczeństwie znajduje się ten, który nie naraża się na działanie promieniowania ultrafioletowego z własnej woli.


Badania przeprowadzono w Australii, gdzie ponad jedna trzecia pracujących mężczyzn i 8% pracujących kobiet jest wystawionych na działanie promieniowania słonecznego - pisze Sky News. Chociaż 95% z pracowników, którzy brali udział w badaniach stosowało kremy chroniące skórę przed Słońcem, poziom zaabsorbowanego przez nich promieniowania UV bardzo się różnił. W rzeczywistości mniej niż 9% z nich uzyskało pełną ochronę przed promieniowaniem UV.


Lekarze przypominają, że niebezpieczeństwo stwarza nie tylko bezpośrednia ekspozycja na promieniowanie słoneczne, ale również powierzchnie odbijające jego promienie, tj. duże powierzchnie dachów, tafle wód powierzchniowych, czy szyby w samochodach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Q...

Kąpiele słoneczne to przede

Kąpiele słoneczne to przede wszystkim  nadużywanie "olejków do opalania".  To za ich przyczyną mamy kuriozalny wzrost liczby przypadków "raka skóry". Tak jak dzięki kosmetykom wogóle (formalderhyd i inne kancerogeny).

0
0
Portret użytkownika hononey

Proszę Was. Nie gadajcie

Proszę Was. Nie gadajcie takich głupot. Przecież kto jest w temacie, ten wie, że to właśnie słońce chroni przed rakiem. Podsumowując: wierzcie komu chcecie, ja testowałam na sobie i wiem z doświadczenia. Miałam anginę więc przez 2 godziny w największym słońcu chodziłam w samym stajniku sportowym i krotkich spodenkach boso po trawie. Następnego dnia angina zniknęła i nie wróciła... To kremy przeciwsłoneczne prowadza do raka a nie slonce... Gdyby tak było to wszystkie zwierzęta w Afryce powinny już na niego poumierać -,-

0
0

Skomentuj