Jak się pozbyć zgagi?

Kategorie: 

www.sxc.hu

Nawracające pieczenie i ból w nadbrzuszu? Powszechnie uważa się, że zgaga to problem tylko dla osób przejadających się. Bywa jednak, że zgaga staje się chroniczną dolegliwością. Wystarczy jednak skorzystać z prostych wskazówek, aby ograniczyć możliwość wystąpienia lub złagodzić objawy zgagi.

 


Jeśli prowadzi się aktywny tryb życia, najlepiej po posiłku jednak starać się ograniczyć ruch, aby nie powodować wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej. Szczególnie szkodliwa dla cierpiących na zgagę jest aktywność fizyczna przez pierwsze 60-90 minut po posiłku.


Aby zmniejszyć ilość wydzielanego kwasu żołądkowego, najlepiej spożywać posiłki regularnie, 4-5 razy dziennie w mniejszych porcjach.


Obfita kolacja, zwłaszcza spożyta na krótko przed snem, może powodować zgagę w godzinach nocnych i porannych. Dlatego ostatni posiłek danego dnia należy zjeść najpóźniej 5 godzin przed snem.


Konieczna jest również kontrola tego, co się spożywa danego dnia. Często niektóre pokarmy mogą wywoływać zgagę. Na przykład ciasto francuskie, banany, mocna herbata (w tym zielona), różne sosy.


Powinno się wyeliminować również z diety smażone i mączne potrawy ( na bazie sody oczyszczonej, proszku do pieczenia lub drozdży).

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika modowisko

Trzeba zakwasić żołądek tak,

Trzeba zakwasić żołądek tak, aby jego ph nie przekraczało 3. Wystarczy pić szklankę wody z łyżeczką octu jabłkowego, bądź jeść pestki moreli, które są bardzo gorzkie. Gorzkie rzeczy zakwaszają żółądek. UWAGA! ŻOŁĄDEK, NIE ORGANIMZ!

0
0
Portret użytkownika Zenon

Zgadzam się z p. Pawłem.

Zgadzam się z p. Pawłem.

Cierpiałem na tę dolegliwość przez około 20 lat. Zażywałem Reni, Alugastrin i kilka innych - nie wyłączając sody oczyszczonej. Prawdopodobnie z powodu tych "leków" nabawiłem się atopowego zapalenia skóry a następnie łuszczycy. Dopiero po zapoznaniu się z książką p. Zięby i piciu octu jabłkowego zakończyły się problemy ze zgagą. ustąpiły też okrutne ataki "atopów". Od czasu do czasu powraca zgaga i jeśli szybko nie zaaplikuję ostu jabłkowego zaczyna się silny wysyp łuszczycy, który dość wolno, lecz jednak skutecznie ustępuje po unormowaniu kwasowości (ph) w żołądku.

 Proponuję wziąć to moje spostrzeżenie pod uwagę wszystkim, którzy cierpią na podobne dolegliwości.

0
0
Portret użytkownika Pawel

modowisko masz rację!, trzeba

modowisko masz rację!, trzeba zakwasić zołądek octem ale tylko jabłkowym: 2 łyżki na 1/4 (1/2) szklanki wody. Przyczyna zgagi to za mało kwasu solnego w żołądku. Mówi o tym Jerzy Zięba ukryteterapie.pl  i Iwan Nieumywakin

0
0
Portret użytkownika Zenon

Zgadzam się z p. Pawłem.

Zgadzam się z p. Pawłem.

Cierpiałem na tę dolegliwość przez około 20 lat. Zażywałem się Reni, Alugastrin i kilka innych nie wyłączając sody oczyszczonej. Prawdopodobnie z powodu tych "leków" nabawiłem się atopowego zapalenia skóry a następnie łuszczycy. Dopiero po zapoznaniu się z książką p. Zięby i piciu octu jabłkowego zakończyły się problemy ze zgagą. ustąpiły też okrutne ataki "atopów". Od czasu do czasu powraca zgaga i jeśli szybko nie zaaplikuję ostu jabłkowego zaczyna się silny wysyp łuszczycy, który dość wolno, lecz jednak skutecznie ustępuje po unormowaniu kwasowości (ph) w żołądku.Proponuję wziąć to moje spostrzeżenie pod uwagę wszystkim, którzy cierpią na podobne dolegliwości.

0
0
Portret użytkownika Barbara

do oczyszczenia jelit,

do oczyszczenia jelit, likwidacji zgagi, regulacji wypróżnień i pozbycia sie toksyn z organizmu - polecam grzybek tybetański. Po wielu latach różnych terapi medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej - wreszcie moge powiedziedzieć - czuje sie dobrze Smile

0
0
Portret użytkownika gs

 Przyczyna zgagi jest

 Przyczyna zgagi jest bardziej zlozona,
jak juz wspomniano.Problem moze rozwiazac
spozycie kilku orzechow{wloskie,laskowe
moga byc to nawet migdaly.} Zgaga mija po kilku minutach.
Mnie to zawsze pomaga.

0
0
Portret użytkownika scolo

Niestety są to porady z

Niestety są to porady z rodzaju G... prawda.
Przyczyna zgagi jest o wiele bardziej złożona, a doraźną ulgę daje woda z octem jabłkowym w proporcji 1 łyżeczka octu jabłkowego na szklankę wody.
Najczęstszą przyczyną nie jest wcale nadmiar kwaśnej treści w żołądku lecz jej brak lub niewłaściwy skład soków trawiennych.
Odstawienie słodyczy daje dużą ulgę, ale trzeba indywidualnie znaleźć przyczynę. Niestety lekarze nie zadają sobie trudu ustalania przyczyny  - zazwyczaj leczą objawy.
Przyjmowanie leków zobojetniających kwas żołądkowy maskuje problem, który potem narasta.
 
 
 
 

0
0
Portret użytkownika gostek

miałem już takie zgagi, że

miałem już takie zgagi, że piłem sodę. nie wiedziałem co mam robić. pomogła mi mikstura słoneckiego. od 6 lat nie mam tego problemu.

0
0
Portret użytkownika Matriks :)(

To nie jest mikstura

To nie jest mikstura słoneckiego, bo on niczego nowego nie wynalazł Smile Ale cieszę się, że poprzez tą wiedze pomaga innym ludziom wracać do zdrowia.

0
0

Skomentuj