Dziecięce foteliki samochodowe są brudniejsze od desek klozetowych

Kategorie: 

www.123rf.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Birmingham odkryła, że na fotelikach dziecięcych może być nawet dwa razy więcej bakterii, niż w przeciętnej toalecie. Jak podaje The Daily Mail, na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni fotelika można znaleźć ponad 100 potencjalnie niebezpiecznych gatunków bakterii i grzybów. Tymczasem na desce toaletowej jedynie około pięćdziesięciu.

 

Wśród niebezpiecznych patogenów odkrytych na powierzchni fotelików dziecięcych znalazły się m.in. Salmonella oraz E.Coli. W trakcie badania sprawdzono 20 pojazdów, w których przewożono dzieci. Ponad 50% było zasypanych śmieciami. W samochodach znajdowano najczęściej pudełka po jedzeniu na wynos, opakowania od CD, zużyte chusteczki, mapy i połamane uchwyty.

 

Najbrudniejszym miejscem w samochodzie okazały się być dywaniki samochodowe. Na jednym centymetrze kwadratowym znajdowano często kilka tysięcy gatunków bakterii. Szczególnie niebezpieczne bakterie odkrywano również na kierownicy samochodu. Z wyników przeprowadzonych ankiet wynikło, że co piąty sprząta w samochodzie jedynie raz w roku. Aż 60% kierujących nie zdawało sobie sprawy, czym grozi pasażerom utrzymywanie nieporządku w samochodzie przez dłuższy czas. 

 

Warto dodać na koniec, że badania udowodniły, ze bałagan w samochodzie działa odstraszająco na płeć piękną. Aż 37% pań zadeklarowało, że nieporządek w samochodzie zniechęcił by je do kontynuowania znajomości z danym mężczyzną.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj