Genetycy odkryli związek między autyzmem i wysoką inteligencją

Kategorie: 

dreamstime.com

70% osób z autyzmem cierpi na zaburzenia mowy i opóźnienie rozwoju umysłowego. Jednak u niektórych osób poziom inteligencji niewerbalnej, nie opierającej się na słowach, ale na obrazach oraz funkcje poznawcze mogą być sporo powyżej średniej, podaje Psych Central.


Naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu i University of Queensland przeanalizowali dane prawie 10.000 osób. Naukowcy szacowali zdolności poznawcze uczestników i przeprowadzali analizę DNA. Okazało się, że ludzie, którzy nie cierpią na autyzm, ale są nosicielami genów związanych z autyzmem, radzą sobie z testami poznawczymi dużo lepiej niż ochotnicy bez tych genów.


Następnie przeprowadzono kolejne badanie z udziałem 921 nastolatków. Powiązanie między genami, które zwiększają ryzyko zachorowania na autyzm, a wysoką inteligencją znów się potwierdziła. Przyczyny korelacji nie zostały jeszcze określone. Naukowcy mają nadzieję, że ich odkrycie będzie kolejnym krokiem w kierunku zrozumienia natury autyzmu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika ekscelencja

Czemu dajemy sobie wmawiać że

Czemu dajemy sobie wmawiać że autyzm jest chorobą genetyczną. Nie jest!!! A gdyby tak było to w przeszłości autystyków byłoby tak dużo jak obecnie. Poza tym która z kobiet będzie chciała związać się z autystykiem i rodzić mu równie jak on trudne dzieci ? Autyzm jest uszkodzeniem neurologicznym wynikającym przede wszystkim z zatoksycznienia organizmu lub incydentów wyłączenia na krótko funkcji systemu nerwowego często przy porodach. Inteligencja autystyka będzie proporcjonalna do obszaru uszkodzeń mózgu. Informacje dochodzące do mózgu są integrowane w nim w zależności od dominującej półkuli:  albo linearnie czyli a... b... c... d... (lewopółkulowo) lub prawopółkulowo a...d...h...k...o....czyli zbierane są  jakby z kształtu rozłożonego parasola - z różnych miejsc i adaptowane w całość w jego szczycie. Jeżeli człowiek ma uszkodzoną lewą półkulę mózgu lub jej wogóle nie ma to jego inteligencja będzie taka jak rozwinięta jest prawa półkula - bardziej związana z emocjami, obrazami i emocjami. I ta prawda jest już bardzo dawno odkryta. Mam wrażenie że tak naprawdę usiłuje się udowodnić że osoba z autyzmem nie jest osobą chorą tylko "inaczej inteligentną" i to ma genetyczne przyczyny. Ludzie nie dajcie sobie robić wody z mózgu. Pozdrawiam. E.

0
0

Skomentuj