Tego jeszcze nie wiesz o pielęgnacji włosów!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Olej rycynowy, szampon dla noworodków, peeling głowy – to tylko niektóre z wielu ciekawych technik, których powinniśmy używać w codziennej pielęgnacji. Zastanawiasz się jak często myć włosy? A może nie wiesz ilu kosmetyków używać? Oto najbardziej interesujące porady pielęgnacyjne!

 

Myć czy nie myć?

Jak często myć włosy? To jedno z najczęstszych pytań, które sobie zadajemy. Każdy mówi coś innego – jedni radzą ograniczać oczyszczanie, inni podpowiadają, że najlepiej każdego dnia szorować skórę na głowie. Kto ma racje?

Odpowiedź nie jest taka prosta. Faktycznie, istnieją dwie szkoły. Pierwsza mówi, że zbyt częste mycie czupryny sprawia, że ta później szybciej się przetłuszcza. Ten pogląd jest jednak oparty na wiedzy i technologii sprzed lat. Istniejące wtedy szampony były silne i mocno inwazyjne. Oczyszczały tak intensywnie, że korzystanie z nich prowadziło do szybszego przetłuszczania się skóry.

Dzisiaj jest już trochę inaczej. Na rynku znajdziemy szeroki wybór produktów przeznaczonych do różnych typów włosa. Jeśli mamy więc potrzebę codziennych kąpieli, powinniśmy zdecydować się na te stworzone na bazie naturalnych składników (np. szampon Biotebal) lub takie przeznaczone dla noworodków. Ich delikatna formuła nie obciąży fryzury i nie doprowadzi do nadmiernej produkcji sebum.

Niektórzy twierdzą, że włosy wręcz trzeba szorować codziennie. Tak, by usunąć kurz, brud i pyłki, które każdego dnia osiadają na naszej głowie. Wtarte w poduszkę mogą źle wpływać na naszą cerę!

Niezwykle istotne jest, by po każdym myciu dokładnie spłukiwać z włosów wszystkie produkty. Nie może zostać nawet ślad szamponu. Zużyjmy więc tyle wody, ile jest potrzebne do tego, żeby „piszczały” pod palcami. To znak, że nie ma już na nich żadnych resztek kosmetycznych.

Pielęgnujemy uczesanie

To kolejny bardzo ważny krok na drodze do posiadania bujnej czupryny. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie do pielęgnacji naturalnych składników kuchennych i odżywek opartych na skarbach natury.

Do nawilżania nadają się oleje – kokosowy, , rycynowy, lniany czy arganowy. Wmasujmy go pół godziny przed myciem. Lśniące pukle gwarantowane! Olejowanie to sposób na zapobieganie elektryzowaniu i puszeniu.

Raz na jakiś czas warto zrobić również peeling skóry głowy, którego zadaniem jest oczyszczenie jej z resztek kosmetyków i złuszczenie martwego naskórka. Tak, by dobroczynne substancje lepiej się wchłaniały.

Co ważne, zrezygnujmy z nadmiaru produktów. Zbyt wiele wyrobów to prosta droga do obciążenia. Całość stanie się wtedy matowa i będzie się szybciej przetłuszczać. I nie dotykajmy włosów – to sposób na przetłuszczone i klapnięte uczesanie.

To, co nosimy na głowie to naprawdę niezwykły wynalazek. Przeciętnie mamy około 100 tysięcy włosów, a w ciągu ludzkiego życia z jednego mieszka około dwudziestu razy wyrastają nowe.

To naprawdę silna konstrukcja. Wystarczy dobrze o nią zadbać, by zapewnić sobie piękną, zdrową, lśniącą czuprynę na długie lata!

Przeczytaj też: https://www.biotebal.pl/pielegnacja-wlosow/prawidlowe-mycie-wlosow

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj