Transfuzje krwi młodych osób mogą poprawiać stan zdrowia osób starszych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Transfuzja krwi od młodych osób może pomóc w poprawie stanu zdrowia u osób starszych. Badania profesor Lindy Partridge z University College pokazały, że może to być doskonałe narzędzie do walki z chorobami oraz starzeniem.

Badania przeprowadzone na tym obszarze wykazały, że transfuzje krwi młodych myszy pomagają w zachowaniu witalności i zdrowia u starszych osobników. W 2014 r., naukowcy z Uniwersytetu Stanforda pod kierownictwem neurobiologa Tony'ego Wyss-Coray'a odkryli, że infuzje krwi od młodych myszy odwracają zaburzenia poznawcze i neurologiczne u starszych myszy.

 

Amerykański startup Ambrosia obecnie oferuje „młodą” krew starszym klientom. Koszt transfuzji to 8 tys. dolarów za 2,5 litra krwi. W tym tygodniu, inicjatorzy kolejnego programu o nazwie Elvian ogłosili, że otrzymali 5,5 miliona dolarów wsparcia inwestycyjnego na prowadzenie badań w tej dziedzinie.

Biolodzy z Uniwersytetu Harvarda badają, czy białko o nazwie GDFII jest kluczowym składnikiem młodej krwi. Krew nie jest jednak jedyną rzeczą, która może pomóc w zachowaniu dobrego zdrowia u osób starszych. Profesor Partridge sugeruje również, że bakterie pobrane z jelita młodego człowieka mogą posiadać odmładzające właściwości.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Blupa Dada

Czy na Innemedium zaraz

Czy na Innemedium zaraz pojawi się artykuł o krwawych rytuałach, a to u Azteków, a to u Iluminatów?

0
0

Skomentuj