Uczeni o krok od przełomu w leczeniu starzenia się organizmu!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Powstrzymanie lub opóźnienie procesów starzenia, to jeden z najbardziej ambitnych celów medycyny i genetyki. Jesteśmy coraz bliżej rewolucji w tej kwestii.

Naukowcom z Universitat Oberta de Catalunya oraz University of Leicester, udało się opracować przeciwciała, które są w stanie niszczyć stare, niedziałające już komórki, które nadal zalegają w organizmie.

 

Już wkrótce dzięki temu osiągnięciu, będzie można skuteczniej leczyć choroby związane ze starzeniem, a nawet spowalniać sam proces starzenia się organizmu. Zamiast skazywać organizm na radzenie sobie w pojedynkę z uszkodzeniami komórek, uczeni chcą je po prostu usuwać, zanim zaczną one powodować bardzo poważne choroby.

 

Kluczem do powodzenia jest w tym wypadku specjalne przeciwciało, które potrafi rozpoznawać konkretne białka na powierzchni starzejących się komórek. Po dołączeniu do nich uwalnia ono lek, dzięki któremu badacze mogą pozbyć się szkodliwych komórek, bez zaburzania pracy tych zdrowych. Zbliżamy się więc do momentu, gdy starość przestanie nam aż tak bardzo doskwierać.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj