Aloes pomoże odżywić Twoje włosy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Aloes jest rośliną naturalnie pochodzącą z tropikalnych obszarów świata. Ludzie doceniają jego walory dekoracyjne, ale także właściwości lecznicze. Zwolennicy stosowania aloesu w leczeniu włosów podkreślają jego bogactwo witamin, minerałów oraz innych składników pobudzających wzrost włosów. Co warto wiedzieć na ten temat?

 

Mycie włosów z użyciem aloesu może pomóc w stymulowaniu ich wzrostu. Dzieje się tak z powodu jego zawartości witamin, niezbędnych aminokwasów, minerałów, sterydów roślinnych oraz kwasów tłuszczowych. W 2004 roku produkty kosmetyczne, spożywcze oraz farmaceutyczne zawierające aloes stanowiły wartość aż 110 miliardów dolarów w skali roku.

 

Zewnętrzne stosowanie aloesu nie powoduje zwykle żadnych niepożądanych efektów ubocznych. Bardzo rzadko mogą zdarzyć się reakcje alergiczne, zwłaszcza u osób uczulonych na czosnek, cebulę oraz tulipany. 

Każdy rodzaj włosów wymaga indywidualnej opieki. Aloes sprawdzi się w szczególności w przypadku włosów przesuszonych, dzięki jego silnym właściwościom nawilżającym. Dodatkowo składniki odżywcze rośliny pomogą zachować dłuższe nawilżenie włosów.

 

Domowe stosowanie aloesu należy rozpocząć od wycięcia liścia żywej rośliny, a następnie przy użyciu łyżki zebrać znajdujący się wewnątrz niego żel. Roztarty żel aloesowy można dodatkowo połączyć z olejem kokosowym lub oliwą z oliwek, a następnie nałożyć go bezpośrednio na skórę głowy i trzymać go na niej przez około godzinę. Po upływie wyznaczonego czasu włosy powinno umyć się delikatnym szamponem, a proces ten można powtarzać 2-3 razy w tygodniu. Tę samą kompozycję składników można stosować także w postaci maski do włosów. Wyciągi z aloesu są także dostępne w postaci gotowych produktów w większości aptek oraz w niektórych drogeriach.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika jolka456

aloesu na wlosy nie uzywalam,

aloesu na wlosy nie uzywalam, ale na skore dzialal cuda. W przypadku moich wlosow super sprawdza sie linia seboradin z nafta kosmetyczna. Dawno nie mialam tak odzywionych wlosow. 

0
0

Skomentuj