Chmielowe suplementy diety mogą pomóc złagodzić objawy menopauzy u kobiet

Kategorie: 

Źródło: Twój Ogródek YT

Według nowych badań Linus Pauling Institute z University of Oregon i College of Pharmacy, suplementy diety oparte na chmielu, które wiele kobiet stosuje w celu łagodzenia objawów menopauzy, nie powodują złych efektów.

 

Uzyskane wyniki są ważne, ponieważ chociaż hormonalna terapia zastępcza pozostaje standardem w leczeniu pacjentek w okresie menopauzy, nie wszystkie kobiety skorzystają z tego rodzaju terapii. Niektóre badania wykazały, że hormonalna terapia zastępcza zwiększa ryzyko raka piersi i chorób sercowo - naczyniowych u kobiet, co budzi zainteresowanie alternatywnymi metodami leczenia.

 

Chmiel to kwiat, który nadaje piwu gorzki smak. Suplementy chmielowe mogą być skuteczne w łagodzeniu objawów menopauzy, ponieważ chmiel zawiera fitoestrogeny. Fitoestrogeny to związki roślinne, które naśladują działanie żeńskich hormonów płciowych, których niedobór leży u podstaw objawów często odczuwanych przez kobiety w okresie menopauzy, które obejmują również zaburzenia snu, zmęczenie i suchość pochwy.

 

Naukowcy twierdzą, że suplementy diety z chmielu nie powinny powodować żadnych szkodliwych skutków, przynajmniej w odniesieniu do enzymów badanych podczas tego badania. Potrzebne są dalsze testy, ale wyniki te są dobrą wiadomością dla kobiet, które stosują chmiel w celu złagodzenia objawów menopauzy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj