Dlaczego woda jest niebezpieczna dla naszych uszu ?

Kategorie: 

www.sxc.hu

Dla osób, które mają częste problemy z uszami, wejście do zbiorników wodnych może być bardzo groźne. Osoby ze zdrowymi uszami mogą wchodzić do wody, basenu, czy innego akwenu wodnego bez wiekszych problemów. Jeśli jednak w przeszłosci człowiek cierpiał na silne zapalenie ucha środkowego, w wyniku czego błona bębenkowa uległa uszkodzeniu - zanieczyszczona woda może doprowadzic do zaostrzenia się objawów i przejścia zapalenia ucha w stan przewlekły.


Wniknęcie wody w głąb ucha, może spowodować bóle i zawroty głowy. Jeśli zanieczyszczona woda pozostanie wewnątrz ucha dostatecznie długo, woskowina zacznie "puchnąć" i narastać,co może doprowadzić do zatkania sie przewodu słuchowego. Wtedy konieczna jest interwencja lekarza laryngologa.


Co zrobić, gdy nie damy rady oprzeć się pokusie zanurzenia głowy w jeziorze, morzu, czy własnej wannie? Najlepszym sposobem na pozbycie się wody z ucha jest podgrzanie spirytusu kamforowego i wkropienie 2-3 kropelek do bolącego ucha, na chwilę przed pójściem spać.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj