Dzięki technologiom kosmicznym udało się stworzyć pierwsze działające sztuczne serce

Kategorie: 

www.dreamstime.com

Jak podaje Hi-Tech News, naukowcom udało się stworzyć sztuczne serce, dzięki połączeniu technologii kosmicznej z tradycyjną medycyną i biologią. Opracowanie tego wynalazku zajęło 15 lat i weszło w etap testów na grupie francuskich pacjentów.

Prace nad sztucznym sercem prowadził profesor Alain Carpentier, znany francuski kardiochirurg. Skierował on swoją uwagę na technologie i wynalazki kosmiczne, ponieważ są one trwałe, mocne i charakteryzują się wysoką dokładnością. Dlatego serce składa się z materiałów organicznych, tkanek i zminiaturyzowanych elementów, wykorzystywanych zazwyczaj przy budowie satelitów. 

 

Warunki istniejące w organizmie człowieka, który ma być poddany przeszczepowi, są porównywalne do tych panujących w kosmosie. Oba środowiska są skomplikowane i niedostępne. W przestrzeni kosmicznej nie ma miejsca na błędy, ponieważ nie ma tam łatwego dostępu do potrzebnych częsci i bezproblemowej wymiany wadliwych elementów. Ta sama sytuacja ma miejsce wewnątrz ludzkiego organizmu.

 

Serce zaprojektowano tak, aby było w stanie wykonać 35 mln zamknięć i otwarć zastawek rocznie. Według naukowców, serce ma pracować bezproblemowo przez co najmniej 5 lat od dnia przeszczepu. Według naukowców nowy wynalazek będzie w stanie wyeliminować długie listy pacjentów oczekujących na przeszczep serca.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Johannnnn

Żadne sztuczne serce nie

Żadne sztuczne serce nie wygeneruje pola magnetycznego jak to prawdziwe-wysiłki są dobre niestety niewystarczające.

0
0

Skomentuj